Penny Lancaster – modelka, fotografka a manželka rockera

Anglická modelka, fitnes trénerka a fotografka, ktorá je súčasnou manželkou Roda Stewarta, sa už navždy zapísala do dejín ako jedna z najkrajších žien sveta. Do povedomia ľudí sa dostala nielen manželstvom s hudobnou hviezdou a notorickým sukničkárom, ale i exkluzívnou zmluvou so značkou spodnej bielizne Ultimo.

Od fitnes k móde a fotografovaniu

Penny Lancaster sa narodila 15. marca 1971 v anglickom meste Chelmsford. Rodičia ju od detstva viedli k športu. V šiestich rokoch začala s tancom a baletom, no v puberte s tým kvôli svojej výške (1,85 metra) skončila a presedlala na aerobik. O šesť rokov neskôr sa stala certifikovanou fitnes trénerkou. Zhruba v tomto období ju objavili aj hľadači modelingových talentov.

Úspešná cvičiteľka zrazu stála pred dilemou – šport či dráha modelky?

Modeling

Vyhral svet módy, avšak v polovici 90. rokov skúsila aj do fotografovanie, dokonca tento odbor študovala.

Najznámejšou sa paradoxne stala až po tridsiatke, čo je pre väčšinu modeliek dôchodcovský vek. V roku 2002 podpísala zmluvu so značkou spodnej bielizne Ultimo na sumu 200-tisíc libier. Lancaster zviditeľnila firmu, predovšetkých vo Veľkej Británii a sama sa tak stala známou modelkou či osobnosťou.

Hoci značku pomohla spopularizovať, spoluprácu s ňou po dvoch rokoch nepredĺžili.

Fotenie

Práve fotografovaniu Penny vďačí za to, že sa spoznala s budúcim manželom, spevákom Rodom Stewartom. Stretli sa v roku 1999, kedy jej Stewart navrhol, aby ho sprevádzala na turné a fotografovala.

Z fotenia vznikol románik, pričom začínajúci vzťah rockera (milovníka modeliek) a Penny Lancaster vyvolal veľký záujem bulváru. Aj spevákovej čerstvej exmanželky, Rachel Hunter.

Pár mal svadbu 16. júna 2007 v Taliansku.

Sú stále spolu, majú spoločného syna a vyzerá to tak, že práve pri Penny sa večný sukničkár konečne našiel a upokojil.

Tá je najmä v Anglicku obľúbenou celebritou, zúčastnila sa napríklad reality šou Strictly Come Dancing.

Zdroj: cs.wikipedia.org, hellomagazine.com

Foto: clistcelebrityworkouts.blogspot.com

About the author