7 rád pre teenagerku: ako sa pripraviť na prvé rande

Prvé rande môže byť naozaj desivé. Je to nervydrásajúce ísť vonku s niekým, koho sotva poznáte. Úprimne povedané, prvé rande môžu byť nanič, ale nanešťastie sú vo svete randenia dosť potrebné. Získate vďaka nim prvý dojem o človeku a pomáhajú pri rozhodovaní, či bude, alebo nebude druhé rande. Naučte sa zvládnuť ho lepšie podľa týchto 7 tipov!

Nalaďte sa pozitívne a vytvorte príjemné prostredie

Prvé rande môže byť desivé, takže predtým, ako sa naň vyberiete, skúste sa naladiť pozitívne a upokojiť svoje nervy. Môže to znamenať 10-minútovú meditáciu alebo počúvanie obľúbených pesničiek počas pripravovania sa na rande. Niekedy pomáha mať pri sebe kamarátku, ktorá vás povzbudí napríklad pri úprave vlasov.

Najviac stresujúca časť prvého rande je určite čas predtým, ako sa rande vôbec začne. Urobte si teda z prípravy zábavu a budete sa cítiť lepšie. V teen veku sa niekedy rande odohráva nenápadne, napríklad pri spoločnom učení sa vo vašej izbe. Preto si dajte záležať na poriadku – pekná dievčenská posteľ a usporiadaný pracovný kútik je základom urobenia dobrého prvého dojmu.

Vyberte si dokonalý outfit a myslite na maličkosti

Nájsť perfektný outfit na prvé rande sa zdá akosi nemožné. Chcete, aby chalan pri prvom pohľade na vás otvoril ústa a pomyslel si: “Wow!” ale tiež sa chcete cítiť pohodlne a elegantne. Dosiahnite správnu rovnováhu tým, že skombinujete svoje najroztomilejšie džínsy s tričkom bez ramienok alebo tielkom na ramienka – niečo, čo je o niečo zábavnejšie, ako keď idete do školy. Nechcete si však obliecť niečo, čo by ste normálne nenosili. Váš outfit by vás mal dobre reprezentovať.

Vo všeobecnosti sa rozhodnite pre svoj obľúbený top alebo najlepšie topánky, aby ste sa počas večera cítili sebaisto a pohodlne. Muži sú vizuálne bytosti a všímajú si aj tie najmenšie detaily. Preto sa chvíľu povenujme vašej manikúre. Aby ste boli vždy upravené, stavte na sadu gélových lakov. Takto budete kedykoľvek pripravené vyraziť. Obľúbené farby Claresa polygélov sú tým pravým pre mladé dievčatá, ktoré sa síce neboja odvážnejších odtieňov, ale chcú zároveň pôsobiť chic.

Pozdravte sa rýchlo a v pohode

Aj keď si s chalanom neustále píšete, prvý moment skutočného rande môže byť tou najstrašidelnejšou časťou. Zachovajte chladnú hlavu a upokojte nervozitu rýchlym a vrelým objatím. Nielenže to na chalana dobre zapôsobí, ale začne sa aj upokojovať.

Ďalším spôsobom, ako rozptýliť trápne pocity, je urobiť vtip – napríklad prezraďte, že ste sa trikrát prezliekli, kým ste našli ten správny outfit. Uvedomí si, že sa neberiete príliš vážne, a keď sa spolu dobre zasmejete, budete pripravení začať spoločný večer a zabaviť sa.

Udržujte konverzáciu

Prvé rande môžu niekedy vyzerať ako pracovný pohovor. Obe strany sa snažia o sebe získať všetky informácie, ktoré môžu. Je úplne normálne chcieť vedieť všetko o osobe, s ktorou ste na rande, no uvedomte si, že to bude nejaký čas trvať. Namiesto toho, aby ste kládli otázky na rande, položte iba jednu a potom nechajte konverzáciu plynúť. Ak miluje rapovú hudbu, začnite o tom diskutovať! Neprechádzajte len na ďalšiu otázku vo vašom zozname.

Ponúknite rozdelenie účtu v reštaurácii či v kaviarni

Keď si objednávate jedlo alebo pitie, opýtajte sa najskôr, čo si dá chalan, s ktorým ste na rande. Je to úplne nonšalantná, normálna otázka a potom si môžete vybrať niečo približne za rovnakú cenu. Keď príde šek, ponúknite jeho rozdelenie. Ak trvá na tom, že zaplatí sám, poďakujte a navrhnite, že ho ešte pozývate na zmrzlinu alebo podobne.

Dajte najavo, že chcete ísť znova von

Keď sa rande blíži ku koncu, ak sa rozhodnete, že chcete znova tohto chalana vidieť, dajte to najavo. Môžete otvorene povedať: „mali by sme si to ešte raz zopakovať“. Alebo pripomeňte niečo, o čom ste sa rozprávali. Ak ste hovorili o hrách, skúste niečo ako: Takže, kedy mi ukážeš svoje zručnosti vo Fortnite? Dáte tým najavo, že ho chcete znova vidieť.

Ak ho chcete pobozkať, dajte mu to vedieť

Keď sa budete lúčiť, zastavte sa, pozrite do očí a možno sa dokonca zľahka dotknite jeho ramena. Dajte najavo, že máte záujem o bozk na dobrú noc. Ak si to nevšimne, dobre, ale ak áno, mohlo by to byť magické. Samozrejme, ak vám bozkávanie nevyhovuje, žiadny problém! Nikde nie je napísané, že sa musíte bozkávať. Aj keď zaplatil večeru, nič mu nedlžíte.

About the author