7 tipov pre dokonalé vlasy pri vode

Leto sa nesie najmä v znamení relaxu pri vode na kúpalisku alebo na pláži. Občas však máme problém, čo s korunkou našej krásy. Preto sme si pre Vás pripravili niekoľko horúcich tipov, ako mať vždy krásne a upravené vlasy.

1. Začínajte s vlhkými vlasmi

Toto je jeden zo základných krokov pri úprave vlasov. V prípade, že máte naponáhlo, použite aspoň vodu v spreji.

2. Vlasová kozmetika

Dnešný trh ponúka množstvo výrobkov vlasovej kozmetiky, prostredníctvom ktorej môžete dosiahnuť napríklad strapatý vzhľad, alebo množstvo ochrannej kozmetiky, ktorá chráni pred slnečným žiarením či slanou vodou.

3. Vyrobte si vlastný sprej

Doma si môžete vyrobiť vlastný ošetrujúci sprej na vlasy. Prevarte destilovanú vodu, pridajte morskú soľ v pomere 1 lyžička morskej soli na asi 250 ml vody. K tomuto roztoku pridajte ½ kávovej lyžičky kondicionéru a kvapôčku gélu na vlasy. Všetko prelejte do fľaše s rozstrekovačom a poriadne zatraste. Takýto doma vyrobený sprej na vlasy je redší a lepší ako mnohé kupované.

4. Aplikácia vlasovej kozmetiky

Sprej na vlasy striekajte od končekov ku korienkom. V prípade, že máte mastnejšie vlasy, použite ho o trošku viac, aby vstrebal prebytočný maz. Naopak, ak máte suchšie vlasy, použite ho menej, aby Vám ich zbytočne nevysušil ešte viac.

5. Sušenie vlasov

Po takejto príprave vlasy vysušte. Ak máte difuzér, použite ho. Ak difuzér nemáte, pomocou handricky môžete uchytiť vlasy pri korienkoch a ťahajte. Nefúkajte na jedno miesto dlhšie ako 10 sekúnd.

6. Úprava vlasov

Tak, konečne prichádza na rad kulma, ktorá skrotí Vaše neposlušné vlasy. Obtočte pramene vlasov okolo kulmy a čarujte.

7. Konečná úprava

Pomocou prstov rozdeľte kučery, ktoré ste si vytvorili pomocou kulmy a vytvarujte pekné vlny. Môžete pooužiť malé množstvo ošetrujúceho séra alebo peny na vlasy a môžete vyraziť k vode.

Dámy, úžasný a hlavne jednoduchý účes, ktorý pôsobí dojmom, akoby ste celý deň preležali niekde pod palmami, je na svete. Takto sa môžete ukázať kdekoľvek pri vode alebo ešte lepšie, niekde na nočnej plážovej párty.

Zdroj: hair.allwomenstalk.com

Foto: favim.com

About the author