Ako eliminovať hluk na pracovisku?

Väčšina dospelej populácie trávi v práci podstatnú časť svojho času. Je preto veľmi dôležité, aby sme sa na pracovisku cítili príjemne a každodenné chodenie do práce nebolo len akousi rutinou z povinnosti, či nebodaj nočnou morou. Zamestnávatelia sa snažia vytvoriť pre svojich zamestnancov také podmienky, aby vyhovovali nielen im, ale zároveň tak spĺňali i náročné, zákonom predpísané normy.

Ochrana  zdravia pri práci

Práve hluk býva vyhodnocovaný ako rizikový a najčastejší škodlivý faktor vyskytujúci sa na pracovisku. Príliš hlasné alebo nepretržité zvuky či komunikácia obťažujú, pôsobia rušivo, dokážu znervózniť, znížiť sústredenie, tým pádom i rapídne znížiť výkon zamestnanca. Nadmerný hluk však vplýva nielen na sluchové orgány človeka, ale celkovo na celý organizmus a môžu spôsobiť zdravotné komplikácie (od vysokého krvného tlaku až po syndróm vyhorenia). Výber lokality na prenájom kancelárie je preto dôležité vopred dobre zvážiť.

Otvorený priestor, rovná sa otvorená myseľ?

Moderná doba so sebou prináša moderné riešenia a kancelárie typu open space zažívajú v poslednej dobe doslova expanziu.  Na jednej strane takýto typ pracoviska so sebou nesie isté výhody, avšak na strane druhej môže na zamestnancov vplývať i negatívne. Žiadne súkromie a neustála vrava kolegov dokážu prácu poriadne skomplikovať a znížiť pracovný výkon na minimum.

Práca v kancelárii nemusí byť strašiakom

Obzvlášť práca v kancelárii si vyžaduje vysokú mieru sústredenia. Niekedy je však popri neustále vyzváňajúcich telefónoch, hučiacej kopírke a diskutujúcich kolegoch poriadne ťažké sa koncentrovať- či už pracujete v uzatvorenej kancelárii alebo už spomínanom open-space.

Okrem správne zvolenej lokality na prenájom kancelárie je nemenej dôležitá i úprava interiéru. Existuje viacero spôsobov, ako možno eliminovať hlučnosť na minimum. Jedným z nich je úprava priestoru pridaním materiálov či nábytku, ktoré akustiku „pohlcujú“. Práve správne zvolené materiály a nábytok či kvetiny vedia na pracovisku vyčarovať tú správnu akustickú pohodu.

Hľadáte kanceláriu na prenájom?

„Komerčné nehnuteľnosti na jednom mieste“

Výber priestorov vhodných pre budúcu kanceláriu nemožno podceňovať. Nastavenie podmienok vplýva na kvalitu výkonu a motiváciu pracovníkov. Navyše, práve príjemné pracovné prostredie kancelárie Vás dokáže odlíšiť od konkurencie a zvýšiť pracovný výkon zamestnancov-  a zvyšuje tiež návratnosť investovaných financií.

Hľadáte kanceláriu na prenájom, avšak nemáte dostatok času? Vyriešime to za Vás! Na stránke www.kancelárie.sk nájdete presne to, čo hľadáte.

„Kancelárie kdekoľvek na Slovensku, rýchlo a efektívne“

Z našej ponuky vyberáme:

–          Expresný prieskum trhu – porovnanie ponúkaných nehnuteľností na trhu presne podľa zadaných požiadaviek

–          Agent – vytvorte si agenta a získajte tak prehľad o trhu v pohodlí na Váš e-mail

–          Kalkulačka – naše odporúčania pre Vás

–          Užitočné rady a tipy

 

Vypracujeme Vám komplexný prehľad trhu na mieru zadarmo

FOTO:  © archideaphoto / Dollar Photo Club

About the author