Chcete pleť bez akné a krásne vlasy? Pomôžu masky!

Mnohé dámy sa o svoje vlasy a pleť pravidelne starajú. No predsa sa dokonalou pokožkou a zdravými vlasmi popýšiť nemôžu. Prečo? Pretože len pleťový krém a klasický šampón nestačia. Ak chcete mať bohatý účes a pleť bez vrások, či akné, mali by ste si občas dopriať výživnú masku. Poradíme vám tie najúčinnejšie masky na pleť a vlasy.

Maska na pleť

Tiež veríte mýtu, podľa ktorého by sa masky mali používať len na výživu suchej pleti? Omyl! Všetky typy pokožky si zaslúžia pravidelnú starostlivosť, ktorú im dopraje maska na pleť. Je však potrebné dobre si vybrať. A to v závislosti od typu pokožky a problémov, ktoré vás trápia.

  • Suchá, až citlivá pleť. Takúto pleť by ste nemali dráždiť. Zvoľte preto hydratačnú masku, najlepšie v bio kvalite a bez akýchkoľvek parfumov, či parabénov. Taká maska citlivú pleť upokojí a hydratuje. Vyskúšate napríklad Ružovú pleťovú masku, ktorá navyše predchádza tvorbe vrások.
  • Mastná pleť. Potrebuje hĺbkovo vyčistiť a vyrovnať tón pokožky. Tu voľte masku, ktorá jemne pleť vysušuje. Ideálny je Bentonítový íl. Pohlcuje nadbytočný maz a čistí do hĺbky.
  • Normálna a zmiešaná pleť. V tomto prípade môžete siahnuť prakticky po akejkoľvek maske. Dôležité je, aby pleť vyživila.

Účinná maska na akné

Pleť trpiaca akné je špecifický prípad. Tu treba masku starostlivo vyberať. Aká by mala byť? Určite bez chémie. Taktiež by mala byť k aknóznej pleti citlivá, no zároveň vysoko účinná. Odporúča sa napríklad bylinný prášok Tarika na akné, z ktorého sa jednoducho pripraví vynikajúca maska. Po zmiešaní prášku s vodou vznikne kaša, ktorá sa nanesie na pleť. Táto maska na akné dokáže vyčistiť pleť od akné a dokonca aj odstrániť stopy po akné.

Maska na vlasy, ktorú si vyrobíte aj doma

Pokiaľ ide o masky na vlasy, jednoducho si ich pripravíte aj doma. Obľúbené sú napríklad s pridaním piva, vajíčka, či čerstvej žihľavy. Masku na vlasy by ste mali pravidelne používať hlavne v prípade, ak máte suché, vlnité, až krepovité vlasy. Tie si vyžadujú viac pozornosti. Vynikajúca je pre ne avokádová maska. Avokádo totiž obsahuje oleje, ktoré dodajú suchým vlasom dostatok výživy a hydratácie. Zmiešajte dužinu zrelého avokáda s dvomi lyžičkami medu a štyrmi lyžicami bieleho jogurtu. Pridať môžete aj 2 lyžičky konopného oleja a 10 kvapiek rozmarínového oleja pre podporu rastu vlasov. Ingrediencie zmiešajte a nanášajte na suché vlasy. Výsledok vás milo prekvapí.

Maska na tvár a na vlasy sa nemusí aplikovať každý deň. Stačí napríklad raz týždenne. Pri pravidelnom používaní ich účinky určite oceníte.

 

About the author