Je kolobežka vhodná na prepravu v meste?

Väčšina ľudí sa pri každodennom cestovaní do práce spolieha na auto alebo mestskú hromadnú dopravu. Nájde sa aj zopár takých, ktorí cestujú na skútri alebo bicykli. V posledných rokoch sa však začína objavovať na cestách (a chodníkoch) kolobežka.

Pri predstave každodennej premávky sa však kolobežka môže zdať ako bláznivý nápad. Netreba však tento nápad hneď zahadzovať. Existuje niekoľko výhod spojených s každodenným cestovaním na kolobežke. Napr.:

  • kolobežky sú o 4 až 5x rýchlejšie než kráčanie,
  • kolobežky sú kompaktné a na rozdiel od auta alebo autobusu sa zmestia do úzkych priestorov,
  • elektrokolobežky, ako je Xiaomi kolobežka, si vyžadujú minimálnu námahu,
  • môžete ich zaparkovať kdekoľvek a sú celkom prenosné,
  • nemusíte trčať v zápche – čas sú peniaze.

Kolobežkou do práce

Kolobežka vás zachráni od typických stereotypov na ceste. Stačí, ak sa postavíte na kolobežku a môžete začať cestovať bez akýchkoľvek problémov. Jazdenie na kolobežke do práce nie je žiadna hanba a môže byť vašim dostupným spôsobom pre každodenné cestovanie do a z práce. Jazda na kolobežke navyše aj dobre vyzerá. Umožní vám rýchlu, pohodlnú a ľahkú jazdu.

Ako ďaleko sa dostanete na kolobežke?

Niektorí ľudia si nevedia predstaviť jazdu na kolobežke, zatiaľ čo iní si jazdu na nej cestou do práce nevedia vynachváliť. Všetci sme odlišní a máme rôzne preferencie. Napr. osoba s nadváhou nemusí byť schopná behať 5 minút v kuse, zatiaľ čo človek, ktorý športuje vydrží behať bez problémov aj hodinu.

To isté platí aj o človeku, ktorí jazdí na kolobežke. Nemôžeme to povedať presne, avšak priemerne ľudia využívajú kolobežku na cestovanie do vzdialenosti dvoch kilometrov. Na druhú stranu, niektorí ľudia môžu cestovať na kolobežke celý deň. Väčšina ľudí si však kúpi kolobežku na kratšiu vzdialenosť, ktorá by inak trvala peši dlhšie.

Priemerná osoba tak zvládne na kolobežke 2 km bez toho, aby sa unavila. Limity sa však môžu posunúť a závisí to iba individuálne od človeka. Športovo založený človek však môže zvládnuť až 4 až 5 km s malými pauzami.

Kolobežka predstavuje ďalší spôsob, ako sa aktívne dostať do práce. Pokiaľ je vaše pracovisko vzdialené od vášho domova zhruba 2 kilometre a nechce sa vám trčať v autobuse alebo električke, kolobežka predstavuje skvelý spôsob dopravy.

About the author