Zdravá strava, cvičenie a správne výživové doplnky. To sú tri piliere pre efektívne chudnutie

Prišlo leto a vy sa konečne vyberáte na svoju vytúženú dovolenku pri mori. Dorazíte na svoj hotel, prezlečiete sa do plaviek a chystáte sa vybrať sa do bazéna. Ešte predtým sa však pozriete do zrkadla a zistíte, že to nie je to pravé orechové a nejaké to kilo dolu by vám zlepšilo sebavedomie.

Nepríjemný scenár, z ktorého sa človek červená iba pri predstave, že by sa mu to mohlo stať. Nemusíte však ešte vešať hlavu, všetko nie je stratené. Stále ešte máte šancu dostať sa do svojej obľúbenej veľkosti plaviek. Stačí, ak sa budete držať nasledujúcimi radami, ktorými sú zdravé stravovanie, pravidelné cvičenie a proteín na chudnutie.

Zdravé stravovanie

Prvé, čo musíte urobiť, je zistiť, koľko kalórii môžete denne prijať. Využite na to jednu z mnohých online kalkulačiek, ktorá za vás vyráta všetky potrebné informácie. Taktiež vám odporúčame kúpiť si malú váhu na potraviny a počítať si množstvo nutričných hodnôt jednotlivých potravín.

Zdravá strava je predovšetkým o disciplíne. Otužte svoju pevnú vôľu, jedzte to čo treba a máte z polovice vyhrané. Pite veľa čistej vody, znížte príjem soli a jedzte iba nevyhnutný cukor z ovocia.

Pravidelné cvičenie

Vytúženú postavu je potrebné si vypotiť, najlepšie pravidelne. Cvičte minimálne každý druhý až tretí deň. Nepotrebujete urobiť zo seba desaťbojára, postačí vám aj obyčajná aeróbna aktivita v primeranom tempe. Na výber je toho veľa, či už ide o džoging, behanie, bicykel, bazén alebo ak si trúfnete, tak aj kondičné cvičenie.

Výživové doplnky

Ak by zdravé stravovanie bolo polievkou a pravidelné cvičenie  hlavným chodom, tak výživové doplnky sú potom dezert. A tým najlepším je proteín, konkrétne konopný. Prečo práve konopný? Ide o najlepší kompletný proteín, ktorý obsahuje všetky nevyhnutné aminokyseliny potrebné pre rýchlu regeneráciu.

Chudnutie je náročné. Sústreďte sa preto na svoj cieľ v budúcnosti, majte pevnú vôľu a dodržiavajte vyššie uvedené rady. Sami zistíte, že sa to oplatí.

About the author