Zvýšte bezpečnosť vášho vozidla počas jazdy rituálmi správnych vodičov

Nič nie je dôležitejšie,  ako bezpečná jazda vo vlastnom aute. Vo veľkej miere sú častými príčinami dopravných nehôd zlé návyky vodičov a ich nezodpovednosť voči starostlivosti o vlastné auto. Pojem starostlivosť  o auto zahŕňa rad činností, medzi ktoré patrí nepochybne aj správne nastavená geometria kolies.

Prečo je geometria kolies tak dôležitá

Veľmi dôležitou vecou práve v otázke bezpečnosti je kvalitne nastavená geometria kolies.  Geometria kolies je dôležitá najmä z hľadiska opotrebovania a ovládateľnosti pneumatík. Jej správnym nastavením eliminujete opotrebenie všetkých štyroch pneumatík a zároveň zabezpečujete a zvyšujete bezpečnosť vášho vozidla počas samotnej jazdy.

Správne nastavenou geometriou kolies svojmu autu zabezpečíte nielen dlhšiu životnosť pneumatík, plynulejšiu jazdu, ale takisto vám to ušetrí aj nemalý podiel zbytočných výdavkov. Niekedy sa stáva aj to, že dochádza k jej rozhodeniu. Stáva sa to predovšetkým pri prudšom náraze o prekážku alebo pri závažnejšej nehode. Väčšina problémov s nastavením geometrie môže byť vyriešená za veľmi krátky čas. Stačí sa len obrátiť na správny pneuservis.

Výmena a uskladnenieuskladnenie pneumatik

Čo sa týka bezpečnosti, dôležitá je aj samotná výmena pneumatík. V našich zemepisných šírkach je práve táto činnosť pre každého vodiča akýmsi rituálom.  Na jar vymieňame zimné pneumatiky za letné, v jeseni zase naopak. Okrem toho, že sa vyhnete nepríjemnej pokute, vášmu autu zaistíte aj vyššiu bezpečnosť pri jazde.

Čo sa týka uskladnenia pneumatík, je dobré vedieť, ako na to. Správnym uskladnením pneumatík totiž vašim pneumatikám zabezpečíte dlhšiu životnosť a niekedy aj zvýšite ich výkonnosť.  Pri skladovaní pneumatík je dobré dbať na pár zásadných faktov, akými je správna  vlhkosť skladovacieho  miesta, ochrana pneumatík pred vonkajšími vplyvmi, vhodné teploty a takisto ich spôsob uloženia.

Najideálnejším riešením, ktoré je navyše najspoľahlivejšie je zveriť to do rúk odborníkov z profesionálneho pneuservisu. Uskladnite vaše zimné pneumatiky počas leta a letné počas zimy bezpečne a spoľahlivo.

FOTO: arkna / Dollar Photo Club

About the author