Ako sa obliecť na letný festival?

Festivalová sezóna je už rozbehnutá a vy ešte stále neviete, aké oblečenie by ste si mohli obliecť? V nasledujúcich riadkoch vám prinášame niekoľko tipov, ako sa obliecť na letný festival.

Oblečenie

Ak milujete športový štýl, určite by ste si nemali zabudnúť vzdušné nohavice, ľahké tielko z prírodného materiálu a nejakú pokrývku na hlavu. Nepodceňujte svoje zdravie a radšej si preventívne zbaľte do ruksaka aj šiltovku alebo klobúk. Aj keď sa vám bude zdať, že vám nepasuje k outfitu, nerobte si z toho ťažkú hlavu. Ide predsa o zdravie a riskovať úpal sa neoplatí.

Ak sa až priveľmi potíte, skúste tričko do pol brucha. Tieto tričká mnohé ženy nosili ešte ako malé deti. Tak prečo ich nevyužiť aj teraz? Ak sa hanbíte za svoje tukové vankúšiky, tak radšej zvoľte tielko alebo krátke tričko, poprípade dlhšiu blúzku. Blúzka sa vám ale skôr hodí k sukni. Ak ale máte elegantnejšie krátke nohavice, môžete ju skombinovať aj s nimi. Vyhýbajte sa tmavým farbám, ktoré vám môžu na slnku vyblednúť. Radšej sa orientujte na bielu a osviežujúce farby ako žltá, koralová, mätová alebo oranžová.

V prípade, že hrozí riziko dažďa, pribaľte si k oblečeniu aj pršiplášť. S dáždnikom na festivale nepochodíte.

Ak obľubujete elegantnejší štýl, zvoľte si radšej voľné šaty. Nepriliehavé šaty umožnia vašej pokožke dýchať aj počas letných horúcich dní na festivaloch a zároveň vám umožnia povzbudzovať svoju kapelu.

 

Obuv

Obuv si vyberajte dôkladne, aby sa nestalo, že budete chodiť do zdravotníckeho stanu kvôli pľuzgierom a otlakom. Obuv by mala byť pevná a zároveň vzdušná. Najlepšie by boli plátenky, číny alebo jednoduché balerínky, ktoré vás netlačia a cítite sa v nich dobre.

About the author