Ako si vypracovať postavu? Skúste to takto

Zbaviť sa kilogramov naviac si vyžaduje veľké sebazaprenie a úplnú zmenu životného štýlu. Ak ste ochotní toto riziko podstúpiť, skúste sa držať nasledujúcich rád, ktoré vám pomôžu vybudovať si postavičku snov.

 

Rázne zmeňte stravovacie návyky 

Ak si myslíte, že sa vám podarí schudnúť práve vtedy, keď nebudete počas dňa nič jesť, tak ste na veľkom omyle. Je potrebné, aby ste jedli pravidelne a menšie porcie. Vynechávajte pečivo, mastné jedlá a snažte sa do svojho jedálnička zahrnúť viac zeleniny a ovocia. Najmä šaláty, špenát, rukolu a cukety. Vynechajte sladkosti, sladké vody a kávu a skúste ich nahradiť bylinkovými čajmi a sušeným ovocím. Ak neobľubujete bylinky, pite čistú filtrovanú vodu.

 

Pre prípad, že sa vám nedarí ani po zmene stravovacích návykov schudnúť požadované kilogramy, skúste začať s užívaním liekov na chudnutie. Zabezpečia vám rýchle chudnutie.

 

Hýbte sa častejšie

Nadbytočné kilogramy strasiete len tak, keď sa začnete viac hýbať. Preto ak nemáte moc pohybu, začnite sa mu viac venovať. Namiesto polihovania pri televízore využite čas efektívnejšie – napríklad cvičením s činkami. Keby vás činky nezaujali, skúste vyvetrať svoj bicykel alebo si choďte zabehať. Je jedno akému športu sa budete venovať.

 

Ak máte chuť chodievať do fitka, zabezpečte si permanentku. Tam si vyhľadajte rotopedy, ktoré rozhýbu každý sval vášho tela. Predplatená permanentka vás určite motivuje. Veď kto z vás by chcel, aby mu prepadli peniaze?

 

Nezabúdajte na tekutiny

Nielen cez letné mesiace pribúdajú prípady dehydratácie. Mnohí z nás akosi zabúdajú, že pitný režim by sa mal dodržiavať. Naše telo potrebuje denne minimálne štyri litre tekutín. Nevyhýbajte sa tekutinám ani vtedy, keď je vonku treskúca zima. Doprajte svoju telu dostatočný príjem a uvidíte, že ono sa vám odvďačí. Tekutiny zahasia hlad a pomôžu vám vyplaviť z tela škodlivé látky. A viete ktorá tekutina vám pomôže zbaviť vás toxických látok? Pomôcť vám môže domáci žihľavový čaj (samozrejme len z čerstvej žihľavy).

About the author