Ako získať dokonalý nos za hodinu?

Keď stretneme nejakého cudzieho človeka, každý z nás preferuje iné partie, na ktoré sa pozrie ako prvé. O chlapoch kolujú predstavy, že si na ženskom tele ako prvé všímajú zadok, prsia, nohy, čo je, samozrejme, vysoko subjektívne. Nech si už ako prvé všímame čokoľvek, vždy sa zameriame aj na tvár dotyčnej osoby. Na kráse tváre totiž závisí skutočne mnoho. Keď sa pozriete inému človeku na tvár, čo si všimnete ako prvé? Je dosť možné, že najčastejšie sú to oči, vlasy… Problém nastáva, keď si ako prvý všimnete na tvári iného človeka nos. To svedčí o tom, že niečím je asi výnimočný, obyčajne ničím dobrým. Taký krivý nos dokáže výrazne znížiť sebavedomie človeka v rôznych smeroch. Takýto ľudia sa často stávajú hanblivými, vyhýbajú sa kontaktom s cudzími ľuďmi, lebo sa často cítia trápne a neatraktívne. Krivý nos dokáže urobiť nie len výrazné estetické problémy, ale aj funkčné, v podobe sťaženého dýchania, chrápania a podobne. Čo sa s tým dá robiť?

Hor sa na plastiku!

Keď počujeme slovo plastika, mnoho z nás si predstaví nejakú hollywoodsku herečku, ktorá vráža milióny do plastiky častí svojho tela. Plastika sa medzičasom stala bežnou vecou, ktorú už nepodstupujú len svetoznáme herečky, ale prakticky ktokoľvek. Ako už bolo spomínané, plastika nosa alebo inak rinoplastika, nepomáha len vzhľadu, ale zvýši aj komfort dýchania. Rinoplastika zahŕňa napríklad zredukovanie a vyrovnanie nerovností chrbta nosa, upravenie uhla a projekcie špičky nosa, deformácií spôsobených úrazom nosa a v konečnom dôsledku dosiahnutie vyváženosti čŕt tváre. Deformovaný nos nemusí byť len spôsobený len úrazom, mnoho ľudí má netradičný tvar nosa už vrodený. Nech už je pôvod vašich problémov s tvarom nosa akýkoľvek, rinoplastika vám rozhodne pomôže.

Ako je to so samotným zákrokom?

Pred vykonaním zákroku by mal byť nos vyšetrený detailne odborníkom, ktorý určí, ako budú deformácie odstránené a postup skĺbi aj s požiadavkami pacienta. Zákrok môže byť vykonaný pri lokálnej anestézií v prípade menej zložitých zákrokov, častejšie sa však využíva celková anestéza, najmä na zaručenie čo najvyššieho komfortu pre pacienta. Dĺžka trvania operácie závisí od rozsiahlosti úprav, zvyčajne sa však pohybuje okolo jednej hodiny. Návrat do aktívneho spôsobu života je možný po približne dvoch týždňoch. V počiatočných fázach rekonvalescencie je v určitých prípadoch potrebná sadrová dlaha. Proces hojenia je možné urýchliť aj masážami nosa. Nie je to teda nič zložité, pokiaľ teda nie ste s tvarom svojho nosa spokojní, mali by ste o rinoplastike pouvažovať. Podstúpiť ju môžete napríklad v aveclinic Bratislava. Ďalšie informácie nájdete tu –https://www.estheticon.sk/zakroky/operacia-nosa-rhinoplastika.

About the author