Tipy, ako prelomiť ľady pri konverzácii

Určite sa Vám to už stalo, boli ste na párty, svadbe alebo večeri a sotva niekoho poznali. To trápne dlhé ticho, kým ste prehodili zopár viet. Dnes Vám chce fotomodelka poradiť, ako prelomiť ľady, nadviazať nezáväznú a hlavne nenútenú konverzáciu aj s cudzími ľuďmi.

Výbornou voľbou, ako začať nezáväzný rozhovor je pochváliť dotyčného, venovať mu nejaký kompliment na jeho outfit, vlasy, kabelku, topánky, proste hocičo, čo sa Vám páči. Potom sa ho môžete na danú vec popýtať, vtedy sa rozhovor nemôže skončiť s obyčajným „ďakujem“.

Môžete sa ľudí okolo seba pýtať na ich prácu. Ľudia obyčajne radi rozprávajú o práci, samozrejme, ak ich baví. Nemusia o nej hovoriť celý večer, ale vy ste urobili prvý krok. Ak s prácou dotyčný nie je úplne spokojný, môžete sa opýtať, akú inú kariéru by si vybral, keby mal moc niečo zmeniť.

Pokiaľ je Vám sympatický nejaký pár, môžete sa opýtať, ako a kde sa spoznali. Po tejto otázke sa ľudia obyčajne uvoľnia, pretože na túto udalosť mávajú príjemné spomienky a už veľakrtá tento príbeh rozprávali.

Nič nepokazíte, ak sa cudzieho človeka opýtate, kedy a kde bol v živote najšťastnejší. Nepýtate sa tým na nič osobné a on si spomenie na najšťastnejšiu chvíľu v živote.

Väčšina ľudí miluje kvalitné jedlo a všetko, čo s ním súvisí. Preto sa môžete opýtať na obľúbené menu, alebo si môžete nechať poradiť dobrú reštauráciu či nejaký recept.

Niektorí ľudia majú vo zvyku dávať sa na filozofickejšie otázky, ako napríklad: Keby ste mali príležitosť stretnúť niekoho, koho ste v živote nevideli, kto by to bol a čo by ste sa ho opýtali?

Sú medzi nami aj takí, ktorých nudia debaty, ktoré nikam nevedú. Ak ste odvážna, môžete na to ísť zhurta. Napríklad si môžete s dotyčným sadnúť ku stolu a navrhnúť debatu, ktorá bude poučná nielen pre Vás, ale aj pre neho.

Pokiaľ rada čítate alebo cestujete, na tieto témy sa môžete vždy spoľahnúť. Buď môžete rozobrať dojmy z poslednej prečítanej knihy, alebo si nechať nejaké dobré čítanie poradiť. Takisto sa môžete rozhovoriť o dovolenkových destináciách.

Pokiaľ nie ste veľmi otvorený typ človeka a hanbíte sa, počkajte, kým sa Vám niekto prihovorí a potom to už pôjde ľahšie (ak nebudete odpovedať dvomi slovami).

Zdroj: harpersbazaar.com

Foto: askmen.com

About the author