Aký štýl náušníc sa ku mne najviac hodí?

Zdôraznite to pozitívne, bez ohľadu na to, aký je tvar vašej tváre. Vo výbere tých najdokonalejších náušníc vám pomôže nasledujúci sprievodca.
Keď si vyberáte vhodné šperky, je veľa vecí, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Nevyberáte len štýl (moderné, tradičné), tiež vyberáte kov a druh kameňov. Väčšinou je lepšie nechať tieto otázky na osobnom vkuse, ale nakupovanie náušníc je trochu zložitejšie. Ak chcete zaručiť, že vám vybrané náušnice budú lahodiť čo najviac, je vhodné zvážiť štýl a tvar náušníc a tiež to, ako vyzerajú v kombinácii s tvarom vašej tváre. Nasledujúci sprievodca vám pomôže určiť tvar vašej tváre a typ náušníc, ktoré sa k nemu najlepšie hodia. Na vás potom zostane rozhodnutie, či kúpiť zlaté alebo strieborné náušnice.

Guľatý
Pokiaľ máte okrúhlu tvár, jej tvar sa najviac podobá kruhu a najširším miestom sú líca. Smerom k brade sa tvár nezužuje. Aby ste vyvážili okrúhlu tvár, dlhé visiace náušnice vyzerajú skvele. Môžete vyberať z náušníc v podobe predĺžených kvapiek, retiazok s ozdobou na konci alebo kaskády malých kamienkov.
Ženy s okrúhlou tvárou by sa mali vyhnúť okrúhlym tvarom, ktoré kopírujú tvar tváre a zbytočne ho tak zdôrazňujú.

Úzky
Úzka tvár je dlhá a nie je príliš široká. Čeľusť, líca a čelo majú zhruba rovnakú šírku. Aby ste úzkej tvári dodali plnosť, vyberajte: okrúhle tvary, ako perlové náušnice, okrúhle diamantové kôstky alebo akékoľvek náušnice vo forme štipcov.
Pokiaľ mate rada dlhé náušnice, vyberajte také, v ktorých sa objavuje guľatý prvok.

Štvorcový
Štvorcový tvar je rovnako dlhý ako široký – lícne kosti a čeľusť majú rovnakú šírku. Pamätajte, že pre vás nie sú vhodné široké náušnice, zbytočne vašu tvár ešte viac rozšíria. Hľadajte: okrúhle tvary – perly, náušnice s drahokamami v tvare kôstky alebo kruhové náušnice. Vyhnite sa hranatým tvarom.

162186Oválny
Šťastný ovál! Rovnako ako takmer všetky štýly okuliarových rámov, aj väčšina druhov náušníc vyzerá s vaším tvarom tváre skvele. Ak chcete zdôrazniť jeho prirodzený tvar, zvážte: dlhé visiace náušnice, ktoré majú tiež oválny tvar, náušnice v podobe dlhých kvapiek alebo pre slávnostné príležitosti diamantové náušnice.
Širšie náušnice tiež pomôžu potlačiť zdanie príliš úzkej tváre. Experimentujte s rôznymi štýlmi a tvarmi náušníc, môžete si to dovoliť.

Srdcovitý
Tvár v tvare srdca je najužšia v mieste brady, smerom nahor sa postupne rozširuje a najširším miestom je čelo. Zdôraznite tento tvar pomocou: dlhých náušníc s oblými tvarmi – zdôrazní vaše jedinečné lícne kosti, alebo dlhých náušníc v tvare kvapky.

About the author