Carol Alt a jej miliónová tvár

Pôvodne si chcela modelingom len privyrobiť počas štúdia na vysokej škole. Dopadlo to však inak. Našťastie, pretože inak by bol modelingový svet ochudobnený o jednu z najvýraznejších modeliek osemdesiatych rokov. Zvykne sa jej hovoriť aj „miliónová tvár“, pretože svoju krásnu tváričku prepožičala mnohým, aj komerčným produktom.

Američanka s európskymi koreňmi

Carol Ann Alt sa narodila v roku 1960 do rodiny bývalej modelky a šéfa hasičov. Spolu s troma súrodencami žili na Long Islande v New Yorku. V žilách jej koluje írska, belgická a nemecká krv.

S modelingom začala len brigádne, na začiatku yvsokoškolských štúdií, no už čoskoro zistila, že si tým môže nielen prilepšiť popri škole, a tak nedokončila ani prvý ročník a oddala sa modelingu naplno.

Prvé veľké úspechy prišli čoskoro a z Carol Alt sa stala modelingová ikona nielen 80. rokov.

Patrili jej obálky najprestížnejších časopisov

Veľký zlom v jej kariére nastal v roku 1986, keď sa objavila na obálke magazínu Harper´s Bazaar. Známou však bola aj predtým, už v roku 1982 zdobila titulku Sports Illustrated.

Bez preháňania možno povedať, že Carol (a zopár ďalším modelkám) patrili v osemdesiatych rokoch obálky najprestížnejších časopisov i obdiv celého sveta.

Na svojom konte má viac než 500 obálok. Slušné číslo, však?

Právom sa stala jednou z najslávnejších supermodeliek svojej doby, kedy ju dokonca nazývali tvárou magazínu LIFE.

Na vrchole svojej kariéry robila mnoho reklám a kampaní, za všetky spomeňme tie najznámejšie a komerčne najsledovanejšie – Diet Pepsi, General Motors, Hanes…

Odhodlala sa aj na šteklivé fotky pre Playboy.

Stala sa prvou modelkou, ktorá nafotila a veľmi úspešne predávala svoje vlastné plagáty a kalendáre.

Po takmer desaťročí na modelingovom výslní utiekla pred stagnáciou a zmenšeným záujmom do sveta filmu a televízie.

Carol Alt – herečka

Od roku 1986 sa objavila v rade filmov a televíznych seriálov, najmä európskej produkcie. Obzvlásť talianski filmári si ju obľúbili a často ju obsadzovali.

Založila aj vlastnú kozmetickú líniu zameranú najmä na starostlivosť o pleť.

K modelingu sa z času na čas ešte vráti, hoci v súčasnosti sa cíti byť viac herečkou než modelkou.

V roku 2008 fotila nahé fotky pre Playboy.

Portál askmen.com ju zaradil na piate miesto v desiatke najvýznamnejších modeliek všetkých dôb (skončila za Kathy Ireland, Christy Brinkley, Gisele Bundchen Cindy Crawford).

Koncom roka 2013 začala v rámci  Fox News moderovať vlastný program, kde divákom radí  v otázkach krásy a zdravého životného štýlu.

Carol Alt

Zdroj: en.wikipedia.org, csfd.cz

Foto: upscalelivingmag.com, celebrities-zoom.blogspot.com

About the author