Čo prezradí farba očí o vašej osobnosti?

Iste dobre poznáte tvrdenie, že oči sú zrkadlom do duše. Môžu odrážať to, čo je v nás, čo nás teší, ale zároveň aj ťaží. No na druhej strane však môžu veľa zakrývať. Preto sa stali určitým fenomenóm, ktorý je predmetom skúmania odborníkov z rôznych oblastí. Aj samotná farba očí môže povedať veľa o povahe daného človeka. Aká je tá vaša?

Hnedé oči

Nositelia hnedých či tmavohnedých očí sú zvyčajne veselší a šťastnejší ľudia. Značná je pre nich ich vnútorná sila, ktorou oplývajú a kreativita, temperament a atraktivita. Majú zmysel pre humor a sú považovaní za dôveryhodných ľudí. Zároveň sa vyznačujú extrovertnosťou s láskou k ľuďom, radi sa ukazujú v spoločnosti a stretávajú sa. Príznačný je pre nich aj zmysel pre humor. Čo sa týka príťažlivosti, čím tmavšia hnedá, tým príťažlivejší človek je. Sú akýmsi magnetom pre opačné pohlavie, no na druhej strane majú ťažkosti s prejavovaním svojich pocitov. Sú úprimní a pravdu hovoria aj napriek tomu, že môžu druhých raniť.

Zelené oči

Ľudia so zelenými očami sú veľmi kreatívni. Obľubujú nové výzvy a dobrodružstvá a neopúšťa ich ani zmysel pre humor. Veľmi podstatnou je pre nich sloboda a voľnosť a vyznačujú sa láskou k životu. Zelené oči môžeme onačiť ako symbol tajomnosti či zmyselnosti. Zelené oči však mnohokrát znamenajú nepredvídateľnosť a nie prílišnú dôveryhodnosť. Vzťahy ľudí so zelenými očami sú mnohokrát vášnivé a výbušné.

Sivé oči

Majitelia sivých očí sú väčšinou úprimní a chápaví ľudia. Častokrát sa vyznačujú sklonom k melanchólii. Majú tendenciu uzatvárať sa pred svetom do seba. Môžeme povedať, že majú akýsi vlastný svet. No napriek tomu sú rozhodní, ak sa pre niečo v živote rozhodnú, idú si za tým. Vyznačujú sa empatiou a snažia sa pochopiť každého vo svojom okolí.

Modré oči

Modré oči sú vo všeobecnosti považované za najpríťažlivejšie. Sú symbolom krásy, sviežosti a mladosti. Na okolie pôsobia priam až magicky. Ľudia s modrými očami bývajú priateľskí a nechýba im temperament a atraktivita. Ich pozitívnou vlastnosťou je, že sa snažia pomáhať ostatným okolo seba. Sú úprimní, vyznávajú dlhotrvajúce záväzky a oplývajú túžbou po harmonickej rodine. Veľmi ľahko sa však stane, že upadnú do stereotypu. Na druhej strane sú však vytrvalí a majú skvelé pozorovacie schopnosti.

About the author