Krásne aj s matnou pleťou? 4 tipy, ako na to

Aj vás trápi mastná pleť, ktorej sa nie a nie zbaviť? Už ste vyskúšali kadejaké prípravky aj zaručené triky, no stále nie ste spokojné?

Boj nad mastnou pleťou býva dlhý, ale nemusí byť neúspešný. Stačí, ak použijete tie správne výrobky a naučíte sa ich vhodne skombinovať.

Ako na to? Tu sú naše 4 overené tipy, ktoré fungujú…

Menej, ale skutočne účinne

Menej je viac, a to platí aj v prípade mastnej pleti a starostlivosti o ňu. Rada číslo jeden teda znie: Znížte počet vrstiev prípravkov, ktoré zvyknete denne používať. Namiesto nekonečného prekrývania hrubými vrstvami tak vyskúšajte skôr praktickejšie prípravky, ideálne BB krémy s matným efektom 2 v 1, ktoré pleť hydratujú a zároveň jemne prekryjú drobné nedokonalosti.

Olejom proti mastnote

Paradoxne práve olej bojuje proti mastnej pleti. Neveríte? Tak skúste siahnuť po oleji na suchú pleť a odlíčte sa s ním. Vďaka vyváženému zloženiu dokonale prečistí pleť, vytiahne všetky nečistoty a skvelo odstráni aj vode odolný make-up.  Následne už len pleť prepláchnite čistiacou penou s obsahom kyseliny salicylovej, ktorá efektívne odstráni mastnotu oleja, ale pleť zbytočne nevysuší.

Zázračné minerály proti masteniu pleti

Odborníci v tom majú jasno, na mastnú pleť sú vhodné kozmetické prípravky s výťažkami z minerálov. Keďže pleť prehnane nezaťažujú a pôsobia veľmi prirodzene, nie je prečo váhať. Naviac minerálny púder krásne vsaje všetku prebytočnú mastnotu a pleť udrží sviežu a bez lesku po celý deň.

Očistite pleť do hĺbky

Proti zvýšenej tvorbe mazu v pleti sa účinne bojuje aj s detoxikačnými pleťovými maskami,  ktoré pleť prečistia do hĺbky a vytiahnu z nej všetku mastnotu. Výborná je maska z červeného ílu, ktorá má vskutku ozdravné a odmasťujúce účinky. Stačí raz týždenne naniesť a nechať pôsobiť. A vaša mastná pleť sa nádherne odmastí.

Nič zložité, čo poviete? Skúste niektorý z našich trikov a rozlúčte sa s mastnou pleťou raz a navždy.

 

 

About the author