Patti Hansen – dievča z bilboardu

Patti sa tiež dostala do povedomia ako manželka slávneho gitaristu Keitha Richardsa. Dnes je to matka dvoch dospelých dcér a blond ikona, ktorú svet stále zbožňuje pre jej nenútenosť a prirodzenosť. Bola tvárou významných reklamných kampaní. Tá na džínsy pre Calvin Klein dokonca svojho času ohurovala na Times Square.

Mladučká supermodelka

Patricia Elvina Hansen sa narodila 17. marca 1956 v Tottenville, časť Staten Island (New York). Dcéra nórskych predkov bola najmladšou zo šiestich detí. Celý jej príbeh, od momentu, kedy ju náhodne objavil fotograf Peter Gert pri stánku s hot dogmi, kde ako 14-ročné dievča vypomáhala, pripomína modernú rozprávku. A Patti okrem slávy a peňazí napokon našla aj svojho vysneného princa, možno trochu viac rockera ako si v detstve predstavovala, ale zaľúbeného až po uši.

Následne na párty usporiadanej samotnou Wilhelminou Cooper, bývalou modelkou a majiteľkou vzostupujúcej modelingovej agentúry, Patti podpísala aj profesionálny kontrakt.

Nasledovalo rýchle sťahovanie do Manhattanu, kde začala aj študovať (no nedoštudovala). Najmä však fotila a stávala sa čoraz známejšou modelkou.

Ešte neplnoletá Hansen sa objavila na titulke magazínu Seventeen, neskôr aj v americkej edícii Vogue, Cosmopolitan, Harper´s Bazaar, Glamour.

Na vrchole svojej kariéry pózovala pre obálku Esquire (december 1978), kde ju naštylizovali do pózy „rocku chtivej ženy“.

Bola tvárou reklamy na džínsy Calvin Klein (bilboardy viseli aj na Times Square), propagovala výrobky kozmetickej značky Revlon a tiež reprezentovala André COURREGES.

Stretla Keitha Richardsa

Ona mala práve 23 a narodeniny oslavovala v klube Studio 54, kde chodili všetci, čo v šoubiznise niečo znamenali. On, o vyše desať rokov starší, sa do nej ihneď zamiloval.

Obaja dovtedy žili búrlivým životom, nechýbal alkohol a drogy, no hoci si mnohí myslia, že to bola sympatická Patti, kto Keitha zachránil pred sebou samým, ona s tajomným úsmevom priznáva, že sa asi zachránili navzájom. Sedemdesiate roky boli jednoducho šialené.

V decembri 1983, presne na gitaristove 40. narodeniny, mali svadbu, po ktorej sa im postupne narodili dve dcéry.

Žijú spolu dodnes, Patti je stále očarujúco krásna, Keith omnoho pokojnejší. Prešli si však kadečím, hoci ako jeden z mála prominentných párov život vo svetle reflektorov ustáli.

Patti prekonala rakovinu prsníka i močového mechúra, Keith zasa ťažký úraz hlavy.

Z času na čas Patti ešte pričuchne k modelingu. V deväťdesiatych rokoch znova spolupracovala s Calvinom Kleinom, Vogue ju dokonca v roku 1999 vyhlásil za jednu z moderných múz.

Zahrala si (spolu s dcérami) v reklame na parfém Shalimar Light.

Skúsila tiež nejaké filmovačky, jej najznámejším filmom je komédia “Všetci sa smiali” (1981).

Dnes, po prekonaní dvoch foriem rakoviny, sa angažuje vo zvyšovaní povedomia o tomto ochorení.

patti vogue

Zdroj: harpersbazaar.com 

Foto: thefashioninformer.typepad.com, vogue.com

About the author