Peggy Dillard – druhá Afroameričanka na obálke Vogue

Peggy sa stala jednou z najznámejších modeliek 70. rokov, hoci ju nikto neobjavil niekde na ulici, dokonca nemala ani agentúru či portfólio. Od malička si bola vedomá svojej jedinečnosti a zdravé sebavedomie i hrdosť na svoje africké korene jej pomohli stať sa jednou z prvých čiernych supermodeliek.

Cesta ku sláve

Narodila sa do mnohopočetnej rodiny a bola najmladšou z trinástich detí. Život v rozvetvetej rodine v Južnej Karolíne jej však dal pevné základy a hodnoty, ktoré jej pomohli prebojovať sa až na vrchol.

Hoci bola opodstatnene hrdá na svoje korene, nezaťažili ju natoľko, aby si nešla za svojím snom. 

Ako 17-ročná odišla študovať dizajn, umenie a hudbu do New Yorku. Popri štúdiu obchádzala módne domy, kde zaujala nielen svojou čiernou krásou, ale aj dizajnérskymi návrhmi.

S priateľovou pomocou jej vytvorili amatérske portfólio, ktoré sa zapáčilo editorom v samotnom Vogue.

Peggy Dillard sa tak stala druhou Afroameričankou v histórii, ktorá sa objavila na titulke svetoznámej módnej biblie (v 25 rokov trvajúcej modelingovej kariére sa jej to podarilo dvakrát).

Zaznamenala však veľký úspech aj v Japonsku, kde pravidelne, ešte počas štúdia, lietala za prácou. Predvádzala tam totiž spodnú bielizeň, čo bolo v tom čase (70. roky) v Amerike považované stále za tabu.

Peggy sa neskôr priznala, že za jej nevídanými modelingovými úspechmi bola viera v samú seba. 

„Bola som si svojím vzhľadom istá. Nechcela som byť dalšou nezdravo vychudnutou modelkou, vždy som bola fyzicky fit a prirodzená, a tak som sa aj prezentovala,“ prezradila svoj recept na úspech.

Podnikateľské úspechy

Keď ukončila svoju dlhú a úspešnú modelingovú kariéru, dala sa na podnikanie. Podobne ako jej čierne kolegyne, i ona sa zamerala na kozmetické služby.

Peggy vytvorila líniu výrobkov špeciálne zameraných na starostlivosť o vlasy černošských žien. Chcela, aby sa konečne naučili o ne správne starať, podčiarknuť svoju prirodzenosť a vyzdvihnúť, nie potláčať, svoju jedinečnosť.

Dnes jazdí medzi New Yorkom a Južnou Karolínou, a to nielen za prácou, ale i za rodinou, z ktorej si väčšina dodnes v zdraví nažíva a udržiavajú srdečné vzťahy.

Žije so svojím manželom, uznávaným umelcom Lloydom Toonom.

Zdroj: huffingtonpost.com, supermodelicons.com 

Foto: picturesofbeautifulwomen.blogspot.com

About the author