Plánujete operáciu zväčšenia poprsia?

Neboli ste od prírody obdarená tak veľkými prsiami, po akých ste vždy túžili? Nevadí. Našťastie, dnes existuje spôsob, ako svoje túžby naplniť. Plastická operácia prsníkov s cieľom ich zväčšenia, odborne augmentácia, je dnes už rutinnou záležitosťou a určite aj vo vašom okolí nájdete hneď niekoľko žien, ktoré ju už absolvovali. Ak sa rozhodnete tento zákrok podstúpiť aj vy, dobre ho zvážte a nenechajte sa zbytočne ovplyvňovať okolím. Zatiaľ si môžete prečítať tento článkok, ktorý vám povie niekoľko detailov o používaných implantátoch a priebehu operácie.

Konzultácie spejú k správnemu výberu implantátov a návrhu postupu operácie

Pred samotnou plastickou operáciou každá pacientka konzultuje svoj sen o dokonalom poprsí s odborným plastickým chirurgom. Ten na základe jej požiadaviek týkajúcich sa veľkosti a tvaru prsníkov vyberie správny implantát a aj operačný postup. U nás sa používajú výlučne implantáty vyplnené silikónovým gélom, a to v dvoch formách – okrúhle a anatomicky tvarované implantáty. Zatiaľ čo pri použití okrúhlych implantátov je po operácií prsník guľatý, a tým menej prirodzený, aplikáciou anatomicky tvarovaných implantátov je docielený prirodzený výsledok. Prsia sú dokonca často na pohľad aj na dotyk prakticky na nerozoznanie.

Ako prebieha celý proces augmentácie?

Súčasťou plánovania plastickej operácie je aj spôsob vedenia rezu. Na klinikách plastickej chirurgie sa vždy snažia, aby bol rez po zahojení čo najmenej viditeľný. Implantát sa do prsníka vkladá cez rez v oblasti podpazušia, prsnej bradavky alebo v záhybe pod prsníkom. Z dlhodobých skúseností sa ako najideálnejšia javí posledná menovaná možnosť. Pri samotnej operácií nasleduje po uskutočnení rezu ďalší krok, a to vytvorenie priestoru v prsníku na implantát. Teda odborne preparácia a vytvorenie kapsy na umiestnenie implantátu. Implantát sa vkladá buď pod žľazu, alebo pod prsný sval. V poslednom kroku operácie sa oblasť zabezpečuje na odvod krvi a následne sa rez zašije.

Bolesti sa nevyhnete

I keď operačný zákrok zväčšenia prsníkov prebieha v celkovej anestézii, je nutné počítať s bolesťou. Najmä ihneď po operácií, pričom na klinikách vám s tým personál určite pomôže nasadením vhodných analgetík. Sila bolesti a jej trvanie sú individuálne, treba sa však pripraviť na to, že aspoň 2 týždne budete práceneschopná. 4 až 8 týždňov po operácií je potrebné nosiť špeciálnu podprsenku, ktorá bráni niektorým komplikáciám tejto operácie. Takisto, v niektorých prípadoch môžu byť nasadené antibiotiká, skôr z preventívnych dôvodov.

Najdôležitejšie zo všetkého je vybrať si správnu kliniku, kde bude plastická operácia prsníkov prevedená. Tak získate záruku čo najkvalitnejšej práce, čo zníži riziko prípadných komplikácií. Mnohé dámy odporúčanú kliniku Ave Clinic, ktorú môžete nájsť v Bratislave na Rusovskej ceste č.19.

Autorské právo: agencyby / 123RF Reklamní fotografie

About the author