Pohybom k lepšiemu zdraviu

Už roky sa vie o fakte, že ak sa človek nepohybuje alebo  do určitej miery nezaťažuje telo dostatočne, tak nastupuje zvýšený krvný tlak. Stresom a duševnou záťažou či človek neprilepšuje ani len náhodou.

Prvé zlepšenia môžete dosiahnuť cvičením

Človek by si mohol povedať, že ak má vysoký krvný tlak, tak by mal skôr oddychovať a šetriť svoje sily. Tak vyvediem vás z omylu. Pohyb a to, ako sa cítite, spolu neodvratne súvisí. Samozrejme nemali by ste sa veľmi preceňovať a robiť veci nad úkor svojich možností. Ale ak by ste niečo chceli na svojom zdraví zmeniť, treba začať a nevyhovárať sa.

Keď sa dostanete ku cvičeniu častejšie, než len raz za dva týždne je to vynikajúci štart. Postupom času sa dostanete do štádia, kedy na zlepšovaní svojej kondície a tvorbe svalstva bude nevyhnutnosťou upraviť si jedálniček. Proteíny a ďalšie doplnky výživy vám dopomôžu pri lepšej tvorbe svalovej hmoty a zároveň aj sily.

Správna motivácia

Sily a času môžete mať neúrekom, ale ak sa váš ciel vzďaľuje od pomyselnej cieľovej rovinky bude treba konať. Zamyslite sa nad tým, čo je naozaj vašou skutočnou métou. Často krát skôr zaberajú finty, ktoré človeka potešia a nakopnú ho. Concept Clinic môže byť príkladom, kde si môžete urobiť radosť a zároveň sa motivovať pri plnení svojich cieľov.

Je jedno, čo hovoríte pred ostanými a ako sa cítite, mali by ste mať dobrý pocit hlavne samy pred sebou. Neskôr si poviete, že to stojí naozaj zato. Budete vidieť rozdiel nie len vo svojej fyzičke ale aj v tom, že sa vám netočí hlava a krvný tlak bude tiež v norme. Dostavia sa aj vonkajšie plusy, ktoré s prírodnou kozmetikou bez pridanej chémie jednoducho podporíte. Predsa kto by nechcel v dnešnej dobe vyzerať atraktívnejšie a mladšie.

Uspokojiť sa nestačí

Nestačí sa uspokojiť s tým, aký je výsledok dnes. Vždy je dobré si dávať stále ďalšie menšie ciele, ktoré viete dosiahnuť. Ak si dáte ciele, ktoré nie sú pre vás reálne tak ich nesplníte. Časom to zabalíte a dostanete sa zas na začiatok. Preto najlepším receptom je, ak si k danému športu vybuduje vzťah. Cestou môže byť ak sa daný šport stane vašim hobby.

About the author