Tajomstvo zdravo a mlado vyzerajúcej pokožky? Doprajte si extra porciu KOLAGÉNU!

Chcete vyzerať mlado a vitálne? Celá „veda“ stojí a padá na bielkovine menom kolagén. Tá sa s pribúdajúcim vekom stráca – a naša mladistvá krása a ohybnosť spolu s ňou.

Kolagén zodpovedá za pevnosť kože, šliach a chrupaviek, ale tak isto sa nachádza aj vo vlasoch a nechtoch. Udržiava ich pevné a odolné, čím priamo vplýva na zdravie a krásu. Okolo dvadsaťpäťky jeho tvorba v tele začína klesať. Ako sa prejavuje jeho nedostatok? Boľavé kĺby, vrásky a ochabnutá pokožka. Aby ste sa problémom vyhli, kolagén by ste mali dopĺňať – v tekutej forme je najefektívnejší, pretože sa dokáže vstrebať až na 99 %. V boji s prejavmi kolagénového nedostatku vám pomôže kozmetický nápoj Collagen Skin Booster. Stačí prášok rozpustiť vo vode a pri pravidelnom užívaní sa budete môcť tešiť z krásnej pokožky, zdravých vlasov a pevných nechtov.

Ako si dopriať kolagén?

Je dobré používať kozmetiku na kolagénovej báze alebo s vysokým obsahom kolagénu, o tom niet pochýb. Najúčinnejší kolagén sa nachádza v čo najčistejšej forme bez rôznych pridaných látok, ktoré znižujú jeho dávku v prípravku. Odporúča sa staviť na hydrolyzovaný kolagén, ktorý je vďaka svojmu spracovaniu najrýchlejšie a najlepšie vstrebateľný. Siahnite po instantom výživovom doplnku od Herbalife Nutrition, ktorý obsahuje mnoho vitamínov a minerálov, nechýba ani biotín, jód, vitamín A, C, E, niacín a zinok, ktoré prispievajú k udržaniu zdravej pokožky. Collagen Skin Booster je bohatý aj na zinok a selén, ktoré sa starajú o rast pevných nechtov a zdravím žiariacich vlasov. Pri užívaní sa kolagén nebojte skombinovať s vitamínom C, ktorý prispieva k jeho správnej absorpcii a ako antioxidant chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Zvyšuje taktiež vstrebávanie železa a je dôležitý pri metabolizme bielkovín. Jeho nedostatok vedie k tvorbe defektného a nestabilného kolagénu.

Kolagén v skratke:

  • Tvorí až 30 % zo všetkých stavebných bielkovín v našom tele.
  • Jeho množstvo a kvalita s vekom klesajú.
  • Vďačíme mu za krásnu pleť, zdravé kosti, pevné vlasy, pružnú pokožku, zdravie kĺbov, šliach či nechtov.
  • Kolagénu nepraje fajčenie či nadmerné UV žiarenie.
  • Najlepšie je dopĺňať v tekutej forme pomocou kozmetického nápoja Collagen Skin Booster.

 

About the author