Začnite nový rok dovolenkou

Máme po Vianociach a určite ste mnohí pod svoj stromček dostali to, čo ste očakávali. Či už ste si našli v baliacom papieri dobrú knihu, sveter, mixér do kuchyne či zjazdové lyže, všetko poteší a zohreje pri srdci. A ak sa v najbližšom období chcete stať vášnivým lyžiarom, vybrali ste si skvelý čas.

Sneh sa nám pomaly sype, zima je v plnom prúde a tak už stačí iba postaviť sa na lyže a spustiť dolu svahom. Aj keď je toho trochu viac, na čo si musíme dávať pred zjazdom zo svahu pozor. Nastavenie viazania, to je ten hlavný prvok, ktorý nám dopomôže k bezpečnej jazde. Pokiaľ bude vaša tohtoročná lyžovačka prvou, je určite fajn poradiť sa s  profesionálom, môžete navštíviť nejaký ski bazar blízko svahu alebo si najať inštruktora. Určite by nebolo správne nechať radu ohľadom viazania na internet. Pokiaľ si chcete nechať poradiť odbornými článkami, ktoré na webe nájdete, vedzte, že vás na zjazdovku nepripravia ani z ďaleka tak ako treba. Pri extrémnych športoch, medzi ktoré môžeme lyžovanie určite zaradiť je vždy najdôležitejšie dbať o bezpečnosť. A pokiaľ nemáte dobre nastavené viazanie, lyžovačka sa môže zmeniť na zážitok, ktorý už nikdy nebudete chcieť zažiť a zopakovať si. A to určite za to nestojí, veď na taký krásny a zážitkový šport by bola škoda zanevrieť. Viazanie však nie je jediná podstatná vec pri lyžovaní. Samozrejmosťou sú aj kvalitné, nepoškodené lyže, ktoré je nutné vždy pred sezónou skontrolovať. Nezabúdajte aj na kontrolu celkového výstroja. Aby vás na svahu nič neprekvapilo a boli ste pripravení postaviť sa na lyže rovno z auta.

Potom si už len po kvalitnej lyžovačke dať dobrý obed s horúcim čajom a skvelo prežitý deň je za nami. Takže hor sa nájsť to pravé lyžiarske stredisko pre vás, vhodného inštruktora a začať nový rok dobrou dovolenkou spojenou s adrenalínom na zjazdovke.

 

Foto: © Monkey Business / Dollar Photo Club

About the author