3 kroky k výberu pohodlnej sedacej súpravy

Obývačka predstavuje asi najviac frekventovanú miestnosť v rodinných domoch a bytoch. Niet sa čomu čudovať, pretože v tejto miestnosti trávia čas všetci členovia rodiny. Keď si pozvete návštevu, potom ju usadíte práve v obývacej izbe. A to sú dva hlavné dôvody, prečo by ste mali myslieť na komfortnosť sedacieho nábytku. No zorientovať sa v neprebernom množstve sedačiek sa môže zdať ako nadľudský výkon, a preto sme pre vás pripravili jednoduchého a zrozumiteľného sprievodcu.

Sedacia súprava je akýmsi srdcom domova, a preto by mala odrážať vaše potreby a priania. Hoci primárne slúži na posedenie, veľakrát prídete unavení z práce, ľahnete si na sedačku k televízii a relaxujete.

1. Pre koho je sedačka určená?

V prvom rade by ste mali stanoviť kapacitu sedačky, pričom by ste nemali myslieť iba na členov vašej rodiny. Zamyslite sa nad vašimi častými hosťami, teda koľko ľudí priemerne sa u vás zíde. Potom sa rozhodnete, či investovať do dvojsedačky s dvoma kreslami alebo viacmiestne rohové sedacie súpravy. A práve druhá variácia sa odporúča do menších miestností, pretože rohové sedačky šetria miesto.

2. Aká je kvalita materiálu?

Vzhľad nie je jediný rozhodujúci parameter pri výbere sedačky. Zamerať by ste sa mali tiež na kvalitu, ktorá ide ruka v ruke s dlhou životnosťou. O kvalite vám mnohé prezradí samotná výplň sedacích súprav, ich stabilita a odolnosť. A tiež by ste sa mali zamerať, či je sedačka vyrobená z masívu alebo len drevotriesky.

3. A čo farba a dizajn?

A záverom sa zamerajte na farbu a dizajn, ktorý by mal korešpondovať s celkovým štýlom danej miestnosti. Možno nemáte cit pre dizajn, v takom prípade sa poraďte s predajcom. Nespornou výhodou je, že sa nemusíte vôbec držať pri zemi. Pokiaľ obývacej izbe pristane výstredná farba, prečo do nie?! Treba by miestnosť príjemne rozžiarila.

About the author