Inteligentné riešenia – dom, ktorý rozmýšľa a zatieni, keď treba

Keďže máme horúce letné dni, každý z nás ocení kvalitnú tieniacu techniku, ktorá dokáže zabrániť nepríjemnému slnečnému žiareniu či vysokej teplote, ktorá preniká do interiéru. Bez tieniacej techniky by sme mali doma nielen príliš veľa svetla, ale i veľmi horúco, čo nikto z nás nechce. Minimálne nie počas leta, keďže v zime je situácia opačná a našim cieľom je dosiahnuť čo najviac tepelných ziskov zvonku, čiže zo slnečného žiarenia.

Príjemná klíma, ideálne osvetlenie, vyššie úspory

Ak aj vy hľadáte kvalitnú tieniacu techniku, ktorá spĺňa nielen základné funkcie ako je tienenie či bezpečnosť, ale dokáže zatieniť v podstate vždy, keď je to potrebné (aj bez vašej prítomnosti), vašim prvým krokom bude nájsť vhodného dodávateľa. Riadiaci systém tieniacej techniky funguje na základe mnohých informácií ako sú vonkajšie činidlá (vietor, slnko, teplota), ale i vnútorné činidlá (intenzita osvetlenia, vlhkosť). Pochopiteľne, že pôjde o vyššiu investíciu, keďže ide o akúsi novinku zo sveta tieniacej techniky, no výhodou je, že dokáže „pracovať“ za vás, a to aj keď nie ste práve doma. Tento typ tieniacej techniky je natoľko inteligentný, že dokáže vo vašom interiéri vytvoriť príjemnú klímu, vytúžený komfort aj ideálne osvetlenie. Ak ste zástancom modernej technológie, ktorá sa neustále posúva dopredu, určite porozmýšľajte nad týmto inteligentným, no praktickým riešením, ktoré vám bude nejeden hosť závidieť!

Samozrejme, že existuje aj klasická tieniaca technika, ktorú je možné ovládať ručne, no neponúka toľko výhod ako motoricky riadená tieniaca technika. Tá okrem iného dokáže usporiť náklady, aj keď počiatočná investícia bude o niečo vyššia. Tak čo poviete, aj vy si uľahčíte fungovanie v domácnosti vďaka tomuto šikovnému pomocníkovi?

Autorské právo: gpointstudio / 123RF Reklamní fotografie

About the author