5 najlepších dovoleniek pre single ženy

Buďme k sebe úprimní, život single ženy môže byť naozaj super. Zvykne sa síce hovoriť, že vo dvojici sa to ťahá lepšie, no single nemusí znamenať zákonite samotu. Žena bez partnera môže mať veľa priateľov a užívať si s nimi slobodu, kedy sa jej zachce. Tiež obchod pre ženy môže navštíviť v ktorejkoľvek dennej hodine, a to bez výčitiek, čo povie na jej utrácanie partner. V reštaurácii si vyberá jedlá podľa seba, ale napríklad aj letná dovolenka je úplne v jej réžii. A práve cestovaniu by sme sa chceli v nasledujúcich riadkoch venovať o niečo viac. Predstavíme Vám päť najlepších destinácií pre sólo cestovanie.

Marocké rajské pláže

Útek na zlaté pláže Agadiru, skutočnej perly marockého pobrežia, bude určite stáť za to. Ide o najobľúbenejšie marocké letovisko, ktoré si Vás získa nielen plážami, ale aj nádhernými panorámami predhoria Atlasu a vôňou, ktorá sa šíri z miestnych podnikov. Môžete tu iba leňošiť, ale Agadir ponúka tiež aktívnu dovolenku. Potápajte sa, prípadne sa naučte surfovať. Ak si trúfate na dobrodružstvo so sympatickým inštruktorom, pokojne to môžete skúsiť. Po príjemne strávenom dni sa stretnite s inými single ľuďmi napríklad pri jogovom cviční.

Thajská svätyňa

Čo takto vypraviť sa na pokojné a zastrčené miesto, ktoré môže mať podobu thajského ostrova Ko Samui? Piesočné pláže, korálové útesy a kokosové palmy… Kto by tomu odolal? Toto je skutočne ideálne miesto pre jednotlivca, ktorý tu nájde potrebnú duševnú rovnováhu. Dovolíme si tvrdiť, že okrem dokladov si nemusíte vziať so sebou celkom nič. Možno ešte dámske plavky, ale aj to by sa dalo doriešiť na mieste. Aj tu sa môžete stretnúť s ľuďmi podobnej krvnej skupiny ako Vy. K dispozícii sú tiež detoxikačné kúpeľné procedúry a špeciálne detoxikačné diéty, ktorých súčasťou je lahodná thajská kuchyňa. Keď budete mať dosť ničnerobenia, zájdite si do fitnescentra alebo vyskúšajte thajský box.

Báječné talianske kúpele

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Taliansko a prezrieť si úžasné Toskánsko, obísť by ste nemali ani Adler Thermae. Ide o relaxačný kúpeľný komplex, kde sa Vám dostane toho najvyššieho komfortu. Či už sa sem vyberiete s priateľmi alebo sólo, garantujeme skvelé turistické príležitosti. Rozhodnúť sa smiete tiež pre džoging alebo cyklistiku. Pokiaľ by ste toho nemali dosť, pokojne sa prihláste na skupinový fitnes tréning, pilates alebo jogu. V prípade, že plánujete prejaviť dôveru Európe, Taliansko je rozhodne skvelá voľba.

Liečivé Španielsko

Okrem liečivej sily slnka si môžete v Španielsku vychutnať aj luxus SHA Wellness Clinic. Nachádza sa iba kúsok od krásnej pláže L’Alfàs del Pi. Ak si to môžete dovoliť, je to ideálne riešenie, pokiaľ túžite po ozdravovacej dovolenke. S odborníkom na výživu sa môžete poradiť o Vašej strave, ale na programe je aj makrobiotický diétny plán a niekoľko skvelých liečebných procedúr. Školený tréner Vám pomôže s náročnejším kardio cvičením. Joga a oddychový čas pre seba Vám pomôžu zregenerovať sa a zbaviť stresu. Pozor ale, aby ste svoje spodné prádlo nezabudli u nejakého šarmantného Španiela, pretože odolať exotickému galantnému krásavcovi môže byť naozaj náročné.

Idylická Svätá Lucia

Sv. Lucia je ostrovný miništát v Karibskom mori. V prípade, že túžite po idylickej dovolenke, utiahnite sa práve sem. Komfortné pláže, dažďový prales a prírodné vodopády si Vás získajú behom okamihu. Okrem ležérnej pohody môžete aj tu spraviť niečo pre svoje telo. Zumba, BodySpin, Combat Fitness. Zo špeciálnych wellness programov, ktoré ponúkajú všetko od detoxu cez schudnutie až po spomalenie starnutia, si určite vyberiete.

 

Nech už sa svoju single dovolenku rozhodnete tráviť kdekoľvek, prajeme príjemnú zábavu!

 

Foto: © [ivanmateev] / Dollar Photo Club

 

About the author