Ktorá krása je tou podstatnou pre mužou?

Všetky chcú byť krásne. Naozaj všetky a v každom veku. Nepoznám snáď ani jednu ženu, ktorá netúži po kráse a obdive celého okolia. Mladé slečny i staršie dámy sa chcú páčiť a nám mužom niekedy neostáva nič iné, iba sa milo usmievať a prikyvovať na všetku tú kozmetiku v kúpeľni či na chodbe pod zrkadlom. Niekedy sa sám seba pýtam, kde tá moja tú kozmetiku nakupuje, veď nemá poriadne čas ani na to, aby skočila do obchodu po mlieko. Ale dnešná moderná doba nás mužov vystavuje viacerým fackám. Pretože kozmetika online už dávno nie je novinkou, väčšina žien si môže na nákupy chodiť rovno na internet.

A zdá sa mi, že je to jednoduchšie ako čokoľvek iné, kozmetiky len pribúda a pribúda a muži často nemôžu nájsť ani len miesto na to jediné čo v skutočnosti používajú – žiletku a vodu po holení. Ale žienky, chcem vám povedať jedno, verte či neverte, nám mužom sa páčite také aké v skutočnosti ste, inak by sme sa pri vás nebudili každé ráno. Áno, je super keď si vyjdeme von a vy žiarite a ste nalíčené lepšie ako tá druhá z partie a kamoši na vás môžu oči nechať, no nie vždy je podstatný práve tento prvok. Skôr ako nádherne vymaľované očká máme radi vaše poznámky, ktoré dávajú zmysel a za ktoré by som sa nehanbil ani v prípade, že by sme večerali s mojimi rodičmi.

Viac ako dokonalo narúžované pery sa nám na vás páči, že sa viete vcítiť do situácií svojich priateliek a snažíte sa za každú cenu vyriešiť ich problémy. A skôr ako ružovučké líčka sa nám na vás páčia vaše vrásky od smiechu okolo očí a pier. Preto by som rád vyzdvihol to čo možno v dnešnej dobe všetci tak podceňujeme a médiá sa snažia nás presvedčiť o tom, že to nie je podstatné a tým je, že žena, nech je akokoľvek krásna ale prázdna neprinesie do života nič viac ako sklamanie a hanbu, a žena, ktorá možno tak krásou neoplýva no vie žiť život a riešiť problémy, ktoré prináša je tou správnou voľbou.
Autorské právo: luisapuccini / 123RF Reklamní fotografie

About the author