Pôžitok z alkoholu môže mať liečivé účinky

Poznáte také lieky, ktoré naozaj chutia? Je Vskutku ťažké ich nájsť, no sú tu a patria do skupiny, ktorá sa liekmi nenazýva.  Sú nimi napríklad aj červené vína.

Áno, rôzne druhy červených vín, ktoré máme možnosť poznať. Francúzi a Taliani sú národmi, ktoré takmer netrpia na srdcovo cievne ochorenia a riziko infarktu je u nich veľmi nízke. A to vďaka červenému vínu, ktoré konzumujú pri každom obede a večeri. Obed majú síce aj dve hodiny a popri ňom vypijú také štyri deci vína na osobu. Je to neuveriteľné, ale je to pravda. Červené víno naozaj pomáha pri tom, aby sme svoje srdce chránili. Samozrejme, že je nutné, aby ste s alkoholom nepreháňali a treba si uvedomiť že víno alkohol obsahuje, ak si však doprajete pár deci vína denne, nič zlé sa nestane, práve naopak. Čítala som, že červené vína sú však dobré aj pri chudnutí. Musí to byť prirodzene suché víno, pretože neobsahuje toľko cukru ako sladké či polosladké vína. Pokiaľ pri diéte doprajete svojmu organizmu deci vína vždy večer po jedle, je to, akoby ste si dopriali dvadsať minút cvičenia. Samozrejme, že si každý človek individuálne musí vyskúšať čo mu pri diéte vyhovuje a nechať si poradiť svojim lekárom. Aby ste mali istotu, že si viac neublížite než pomôžete. Určite sa však pri zdravom štýle stravovania nespoliehate len na pitie vína a nezanevrite na cvičenie a zdravý pohyb. To, že si dáte večer deci vína neznamená, že už môžete len sedieť doma a neodbehnúť si radšej aj pár kolečiek okolo ihriska, či si zacvičiť doma alebo v posilňovni s priateľmi.

Držte sa hesla, všetko s mierou a tak si doprajte zo všetkého trošku, aby ste neboli o nič ukrátení. A určite vám deci vína každý  večer prinesie aj viac ako len dvadsať minút cvičenia, mierne konzumovanie alkoholu uvoľňuje a tak je určite skvelým zakončením dňa pripiť si a dopriať dúšok tohoto kráľovského nápoja pred spaním.

 

FOTO: © Viacheslav Iakobchuk / Dollar Photo Club

About the author