Adriana Sklenaříková – slovenská supermodelka

Modelka s najdlhšími nohami, ktorá ohúrila celý svet svojou anjelskou krásou. Obzvlášť Francúzi si ju zamilovali a vzali tak trochu za svoju. Hoci Adriana býva už mnoho rokov v Paríži, na rodné Slovensko nezabúda. A my na ňu takisto nie.

Ako by sme aj mohli, bez preháňania je to naša najúspešnejšia modelka.

Zložité detstvo

Ak vám pripadá Adrianino priezvisko trochu české, vysvetlenie je prozaické – otec Adriany je totiž Čech, mamka Slovenka. Narodila sa (17. septembra 1971) a vyrastala v stredoslovenskom meste Brezno, kde žila až do odchodu na vysokoškolské štúdium v Prahe (tam sa spoznali aj jej rodičia, lekári).

Adrianino detstvo bolo poznamenané najmä nedostatočnou rodičovskou pozornosťou, preto do istého veku vyrastala najmä u babky. Jej mladí rodičia ešte študovali, neskôr rozbiehali kariéru a na malú dcérku akosi neostával čas. Najmä otca akoby dieťa brzdilo, čo dal Adriane často pocítiť.

V puberte jej tiež nebol veľkou oporou, supermodelka si s odstupom času a bôľom v srdci zaspomínala na prísneho otca, ktorý kedy mohol, vtedy ju skritizoval.

Predstavte si, no krásavica, ktorej závidia stovky žien a sníva o nej snáď každý druhý chlap, sa do istého veku vôbec necítila byť pekná!

Všetko sa zmenilo príchodom do českej metropoly, kde pôvodne odišla študovať medicínu. Nedokončila však ani prvý ročník, pretoe jej neprehliadnuteľná krása opantala modelingových expertov.

A hurá do sveta!

Fenomenálne úspechy

Prehliadky, fotenia, veľký svet Paríža zrazu ležal Slovenke pri nohách.

Absolútny úspech však prišiel až s kampaňou pre Wonderbra, kde Adriana naplno zažiarila. Akoby aj nie, pri jej predispozíciách by mohla len ťažko ostať nepovšimnutá.

Niekto si dokonca dal tú námahu a odmeral jej dlhočizné nohy, čím sa prišlo na to, že sú najdlhšie na svete! Až 126 centimetrov zapísaných v knihe Guinnesových rekordov.

Adrianaa

Spolupracovala aj s Victoria´s Secret či Onyx Jeans.

Adriana popri úspešnej kariére modelky skúsila aj herectvo, zahrala si vo francúzskej rozprávke pre dospelých Asterix na olympijských hrách alebo v českom kultovom filme Jak básníci nestrácejí naději.

Už nejaký čas prebýva aj v monackom meste Monte Carlo. Zúčastnila sa mnohých televíznych projektov, aj reality šou (Dancing with the Stars) a tiež je veľvyslankyňou francúzskeho Červeného kríža.

Na Slovensko sa však stále vracia, predovšetkým za mamkou (s otcom neudržiava skoro žiaden vzťah a mladšia sestra sa taktiež zabývala v Paríži). Z času na čas ju sem priveje aj práca.

Súkromie

Zopár rokov randila s anglickým spevákom Mickom Hucknallom, v roku 1998 však stretla svojho budúceho manžela, francúzskeho futbalistu Christiana Karembeu, ktorého meno si pridala k priezvisku (Adriana Sklenaříková-Karembeau). V roku 2011 však dlhoročný, stabilne pôsobiaci pár ohlásil rozchod. Adriana pre francúzske médiá uviedla, že dôvodom bola ich pracovná vyťaženosť a manželova nedôvera voči nej (žiarlivosť a upodozrievanie).

V roku 2014 sa znova vydala, za vplyvného podnikateľa Arama Ohaniana. Svadba sa konala v Maroku, bola veľkolepá a plná hviezdnych hostí.

Adriana nemá deti a hoci by ich chcela, nevie, či nie je prineskoro a tiež má strach. Jej komplikované detstvo a problémy vo vzťahu k otcovi ju poznačili natoľko, že si neverí, či by dokázala byť dobrou matkou.

V každom prípade by bola škoda neodovzdať také výnimočné gény ďalej.

Sklenarikova

Zdroj: zivotopis.osobnosti.cz, en.wikipedia.org

Foto: oxafies.com, santabanta.com, tapety.na-pc.cz

About the author