Heidi Klum – výnosný nemecký artikel

Heidi Klum je snáď všade, vie presne, čo treba urobiť, ako sa správne predať a s kým sa ukázať, aby bola tam, kde je a kde túži byť. V žiare reflektorov.

Hoci mnohí poprední návrhári spochybňujú jej status topmodelky, Heidi to neprekáža.

Prečo by aj?

V roku 2011 ju časopis Forbes zaradil na druhé miesto (hneď po Gisele Bündchen) najlepšie zarábajúcich modeliek sveta.

Heidi Klum je však omnoho viac než len sexy blondínka s očarujúcim úsmevom.

Ukázala sa tiež ako schopná herečka, podnikateľka, návrhárka, dizajnérka, televízna hviezda.

Je jednoducho celebrita dokonale adaptovaná vo svete šoubiznisu.

Na začiatku bola súťaž

Ktorú, ako inak, vyhrala.

Heidi sa zjavne narodila pod šťastnou hviezdou. Prišla na svet 1. júna 1973 v malom nemeckom mestečku Bergisch Gladbach v SRN.

Za kariéru modelky nevďačí len nespornej kráse a šarmu, ale aj otcovi, manažérovi v kozmetickej firme.

Na podnet kamarátky sa 18-ročná Heidi rozhodla poslať prihlášku do súťaže Modelka roku 1992, kde spomedzi 25.000 súťažiacich zvíťazila.

Výhrou bola zmluva na 30-tisíc dolárov s modelingovou agentúrou a účasť v známej nemeckej talkšou Gottschalk Late Night Show.

O pár mesiacov neskôr, akonáhle dokončila stredoškolské štúdium, sa táto nádejná modelka rozhodla vypustiť svoj sen o univerzitnom štúdiu návrhárstva a uprednostnila modeling.

Fashion Model Health

Veľkolepá kariéra

Heidi sa skutočne prepracovala medzi tie najlepšie. Svedčia o tom prestížne titulky (Vogue, Marie Claire, Harper´s Bazaar, ELLE) či mnohoročná spolupráca s Victoria´s Secret. Celosvetovo známou sa však stala až obálkou plavkového vydania v Sports Illustrated.

Heidi bola a stále je vyhľadávanou tvárou mnohých, aj prudko komerčných reklám (McDonalds). Tiež propagovala odevnú značku H&M, nemeckú automobilku Volkswagen, vlasové prípravky Taft a dekoratívnu kozmetiku Astor.

Pre niektorých špičkových návrhárov bola príliš komerčná, nevhodná pre vysokú módu a ich prehliadky, prečo jej aj upierajú status topmodelky.

Tak či onak, Heidi sa nikdy nemohla sťažovať na nedostatok ponúk, aj preto je dodnes zaraďovaná medzi najvplyvnejšie modelky sveta.

Iné projekty

Multifunkčná kráska si stihla zahrať v niekoľkých videoklipoch (Jamiroquai – Love Foolosophy), filmoch a seriáloch, televíznych programoch (Runaway – súťaž mladých návrhárov, objavuje sa tiež v nemeckej verzii Hľadá sa supermodelka).

Okrem toho je zručnou dizajnérkou a návrhárkou, najmä v rodnej krajine sa jej odevy a doplnky tešia veľkej obľube.

Dokonca si aj zaspievala, v roku 2006 jej vyšiel debutový singel Wonderland, ktorý natočila pre charitatívne účely i ako úvodnú skladbu seriálu.

Zaspievala si aj so svojím manželom (dnes už bývalým), spevákom Sealom.

Osobný život

Je to neuveriteľné, no Heidi je matkou štyroch detí, najstaršiu dcérku má so známym milionárom Flaviom Briatorem, s ktorým sa ešte počas tehotenstva rozišla.

Neskôr sa vydala za popovú hviezdu Seala (2005), ktorému porodila dvoch synov a jedno dievčatko. Pár, ktorý počas svojho manželstva vyzeral veľmi harmonicky, sa však v roku 2012 rozišiel. I naďalej zostali priateľmi.

Okrem týchto vzťahov Heidi istý čas chodila s frontmanom kapely Red Hot Chili Peppers – Tony Kiedisom a od roku 1997 do roku 2002 bola manželkou Rica Pipina.

Heidi je stále krásna, nezastaviteľná, skvelá matka a osobnosť, ktorá má i dnes čo ponúknuť.

Klum

Zdroj: cs.wikipedia.org, en.wikipedia.org

Foto: fansshare.com, spiegel.de, huffingtonpost.com 

About the author