Ako odhaliť povahu ľudí podľa úsmevu?

Aj keď sa hovorí, že oči sú oknom do duše človeka, aj na úsmeve predsa len niečo je. Dokonca, niektorí odborníci veria, že aj na základe typu úsmevu vieme odhaliť to, aký človek je. Stomatológovia, psychológovia a zubní špecialisti vytvorili 5 úsmevových typov a ich charakteristiku. Nájdete sa v niektorej z nich?

Medzierka medzi zubami

Medzierka medzi zubami bola už v minulosti považovaná za akýsi symbol či znak zmyselnosti. Dokonca v stredoveku si ju ľudia spájali s necudnosťou, a to predovšetkým u žien. V afrických krajinách, ako napríklad Ghana či Nigéria je medzierka medzi zubami symbolom plodnosti a atraktivity.

Široký úsmev

Žiarivý úsmev budí dojem úprimnosti, spokojnosti a úspešnosti. Človek so širokým a žiarivým úsmevom pôsobí dojmom dôveryhodnosti a spoľahlivosti. No aj široký úsmev môže byť falošný. Je preto potrebné poriadne si človeka všimnúť. Ak úsmev iba predstiera, používa na to len svaly v okolí úst. No ak ide naozaj o úprimný úsmev od srdca, zapája doňho aj svaly na celej tvári, najmä tie okolo očí.

Odhalené ďasná

Ľudia s týmto typom úsmevu pôsobia nevinne, niekedy by sme mohli povedať, že priam až detsky. Na okolie pôsobia takíto ľudia ako dôveryhodní a spoľahliví a vzbudzujú dôveru.

Dokonalý biely chrup

Čistý a žiarivý úsmev s bielymi zubami vzbudzuje v druhých ľuďoch dojem, že daný človek sa o seba stará, dáva si záležať na detailoch či je dokonca perfekcionista. Biely úsmev sa v dnešnej dobe stala akýmsi symbolom úspešnosti a spoločenského postavenia.

Špicáky

Pravdepodobne prvé, čo si na takomto úsmeve všimnete, budú práve výrazné špicáky. Podľa odborníkov je to znak a symbol dominancie. Spája sa to už s obdobím jaskynných ľudí. Vtedy boli výrazné a silné špicáky znakom mäsožravcov. Preto sa tento rys úsmevu spája so silou a výraznou osobnosťou.

 

About the author