Ako sa starať o korunu krásy v letnom období? Čo Vašim vlasom prospeje?

Tešíte sa príchodu leta? Teplé dni, hrejivé slnko a obdobie dovoleniek či výletov je v plnom prúde. No vaše vlasy z toho nemusia byť rovnako nadšené. Slnko, morská či chlórová voda, piesok a vietor sú faktory, ktoré na vlasy vplývajú a môžu znižovať ich kvalitu. Čo robiť aby si Vaše vlasy zachovali zdravie a krásu?

Prvé, na čo by ste v lete mali myslieť, je pokrývka hlavy. Slnko vie byť aj poriadny nepriateľ a môže vaše vlasy spáliť. Ak ich vystavíte intenzívnemu slnečnému žiareniu, vaše vlasy sa extrémne vysušia a oslabia. Preto by ste ich mali ukryť či už pod klobúk, šatku alebo šiltovku. Zlaďte ich so zvyškom vášho outfitu a môžete vyraziť do letných ulíc.

V lete by ste mali vynechať farbenie. Prestávka och takéhoto zaťaženie vlasom len prospeje. Pri farbení dochádza z vysušovaniu povrchu vlasu a k poškodzovaniu ho do hĺbky. Riskujete tak, že vaše vlasy budú vysušené nielen zo Slnka, ale aj z farbenia. Navyše, Slnko vám vlasy počas leta prirodzene zosvetlí.

Vyhnúť by ste sa mali aj fénovaniu či žehleniu vlasov. Vlasom oveľa viac prospeje, ak ich necháte vysušiť prirodzene bez použitia horúceho vzduchu.

Leto je zároveň ideálny čas na návštevu kaderníka. Osviežte svoj účes a nechajte sa podstrihnúť. Zbavíte sa rozštiepených končekov a vaše vlasy prirodzene ozdravíte.

Ak sa počas leta chystáte na dovolenku a viete, že vaše vlasy budú vystavené morskej či chlórovej vode, určite by ste mali zvážiť použitie oleja či balzamu na vlasy. Vplyvom takejto vody vlasy strácajú lesk a rozštepujú sa končeky. Olej na vlasy pekne obalí vlasové vlákno a okrem toho, že im dodá pekný lesk, tak ich aj vyživí. V lete môžete pokojne zvoliť aj olej s UV ochranou. Po celom dni pri vode nezabudnite večer vlasy umyť najlepšie hydratačným šampónom.

Hydratácia vlasov je veľmi dôležitá. Dbajte preto na správny výber kozmetických prípravkov a doprajte svojim vlasom hydratačnú starostlivosť v podobe masiek či zábalov. Nezabúdajte ani na hydratáciu zvnútra a dbajte na dostatočný pitný režim.

 

About the author