Ako si poradiť s mejkap-om v lete?

Leto je obdobím slnka, tepla a živých farieb. No pod teplými slnečnými lúčmi často dochádza k tomu, že sa náš make-up veľmi rýchlo roztečie. Vydrží len veľmi krátko, pretože sa viac potíme. Preto by sme líčenie mali prispôsobiť vonkajším okolnostiam tak, aby sa nám make-up zachoval. Ako teda na to?

Pleť hydratujte

Pred samotným nanesením mejkapu je potrebné, aby bola pleť hydratovaná. No tým, že v lete sa prirodzene viac potíme, nie je potrebné pleť zaťažovať rovnakými vrstvami podkladového krému ako napríklad v zime. Postačí jemná vrstva krému, ktorý by mal obsahovať ochranný faktor. Potom môžete pristúpiť k naneseniu mejkapu.

Menej je viac

Zabudnite však na hrubé vrstvy mejkapu, Slnko s nimi nie je dobrý kamarát. Mali by ste sa radšej držať hesla „menej je viac“.  Najlepšie však čo v lete môžete pre svoju pleť urobiť, je dať si od mejkapu pauzu. Úplne vám postačí použiť samoopaľovací či tónovací krém. Dostupné sú krémy aj s ochranným faktorom. Na zakrytie drobných nedostatkov úplne postačí korekčná tyčinka.

Dobrí pomocníci

V lete sa vaším dobrým pomocníkom stane vodeodolná kozmetika. Nemusíte sa obávať, že budete môcť používať len špirálu. Dostupné sú aj vodeodolné tiene, mejkapy či púdre. Druhým pomocníkom na prekrytie mastnej pleti je zmatňujúca kozmetika. Môžete zvoliť matné emulzie či fluid, ktorými nahradíte mejkap. Počas letných dní vám pomôže aj fixátor na mejkap, ktorý udrží vaše líčenie po celé hodiny. Mal by byť nemastný a zabraňovať roztekaniu mejakpu. Nezabúdajte ani na púder. Ten vsakuje zbytočnú mastnotu a pot. Ak chcete aby vám dlhšie vydržali očné tiene, poprášte aj očné viečka.

Vyčarujte si bronzový nádych

V letnom období sa vám dokonale bude hodiť bronzový nádych pleti. Využiť môžete bronzingový púder, ktorý keď aplikujete na tie správne miesta, dokáže vykúzliť očarujúci vzhľad. S použitím štetca ho aplikujte na čelo, lícne kosti, bradu a nos.

A čo pery?

Namiesto rúžu radšej zvoľte balzam, najlepšie tiež s ochranným faktorom. Vynechajte aj ťažké lesky na pery, ktoré by sa v teple mohli nepekne rozlievať.

About the author