Detská izba snov!

Zariadiť detskú izbu môže byť pre niekoho len akousi „drobnosťou“, no pre iných zase poriadnou výzvou! Nie je dôležité len to, aby izba pekne vyzerala, aj keď pochopiteľne ide o dôležitý aspekt, na ktorom si rodičia zakladajú, ale v prvom rade to, aby spĺňala požiadavky na bezpečnosť a funkčnosť. Detičky musia byť po celý čas chránené pred nebezpečnými a ostrými predmetmi, no nezabudnite ani na zabezpečenie priestoru, ktorý budú využívať na hranie či odpočinok. Aký nábytok či dekorácie by mali byť bezpodmienečnou súčasťou izby?

Zvoľte kvalitný nábytok!

Dajte si záležať na tom, aby boli skrine do detskej izby umiestnené pri stene, keďže uprostred miestnosti by malo byť dostatok voľného miesta. Úložné priestory na oblečenie i hračky sú bezpochyby viac než dôležité, môžu mať trebárs formu otvorených systémov či uzavierateľných skriniek. Nič nepokazíte špeciálnymi košmi, truhličkami a boxami, kde toho zmestíte omnoho viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať. V dnešnej dobe môžete detský nábytok prispôsobovať potrebám dieťatka, veď bude rásť spolu s ním, no nie? Práve preto sa nebojte siahnuť po takých kúskoch, ktoré vám pokojne vydržia aj niekoľko ďalších rokov – či už to bude rozkladacia posteľ alebo kvalitný matrac, dajte si záležať na kvalite prevedenia!

Nezabudnite na dekorácie

Čo by to bolo za detskú izbu bez dekorácií? Dieťatko by malo vyrastať v originálnom a útulnom prostredí, kde sa bude cítiť za každých okolností komfortne. Netradičné ozdoby na stenu, lampička s motívom obľúbenej postavičky z rozprávky, originálne detské koberce či záves magickej farby. Fantázií sa jednoducho medze nekladú, takže sa nebojte a vyberte spolu s vašimi ratolesťami presne to, po čom túžia. Dajte deťom príležitosť rozvíjať sa a nájdite spoločný kompromis, vďaka ktorému bude detská izba dokonalým útočiskom po celom dni.

 

About the author