Keď je kozmetika liekom…

V dnešnej dobe plnej chémie, si ľudia začínajú dávať pozor na to, čo jedia. Mnohí si však neuvedomujú, že chémiu prijímajú nielen prostredníctvom potravy, ale i cez pokožku. To, s čím koža prichádza do styku, sa prejaví na celkovom zdravotnom stave človeka. Preto všetci, ktorým záleží na zdraví a kráse, používajú prírodnú kozmetiku.

Aké prednosti má prírodná kozmetika?

Jej názov hovorí sám za seba. Je zrejmé, že prírodná kozmetika pochádza z prírody a je vyrobená zo zložiek, ktoré sú pre ľudský organizmus prirodzené. Obsahuje najmä rôzne extrakty a zložky z rastlín, oleje, či esencie. Nie je však certifikovaná a tak sa môže stať, že takáto kozmetika bude obsahovať i chemické zložky. Naopak, bio kozmetika je čisto prírodného pôvodu, je certifikovaná a neobsahuje žiadne toxíny, chémiu, či iné škodliviny. Takáto kozmetika nielenže neohrozuje človeka, ale ani životné prostredie. A práve taký je i arganový olej.

Arganziegen

Obľúbený arganový olej

Arganový olej v bio kvalite pochádza z Maroka, kde sa vyrába lisovaním za studena z plodov stromu arganovník. Len pri tomto spôsobe výroby si uchováva všetky dôležité zložky, a to esenciálne mastné kyseliny a vitamíny, najmä vitamín E. Je veľmi vzácny a pre jeho liečivé účinky ho nazývajú i marockým zlatom. Má mimoriadne pozitívny vplyv na pokožku celého tela, na vlasy, aj na nechty. Jeho použitie je veľmi jednoduché. Stačí ho nanášať na problémové partie, napríklad na suchú pokožku, strie, či miesta s celulitídou. Takisto je skvelým prostriedkom na obnovu suchých a rozštiepených vlasov. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu je arganový olej ideálny pre všetky typy pokožky a môžu ho používať dokonca i ľudia s citlivou pleťou a kožnými chorobami. Nepoškodí ani jemnej detskej pokožke. Je jednoducho dobrý pre každého.

Aký arganový olej kupovať?

Pri kúpe arganového oleja je nutné vybrať správne. Nie každý arganový olej je totiž v bio kvalite. Skutočný bio arganový olej, pochádzajúci z Maroka a vyrábaný lisovaním za studena, môžete kúpiť napríklad v e-shope s biokozmetikou bionatural.sk. Máte tak záruku, že budete používať skutočne originálny, certifikovaný a kvalitný bio arganový olej.

 

FOTO: arganovy-olej.sk a Heiko Löffler / Dollar Photo Club.

About the author