Prší skoro všade na svete

Či sa nachádzate vo večne zamračenom a mokrom Londýne, v slnečnom Madride alebo doma na Slovensku, dáždniky by vám určite nemali chýbať. Počasie je vrtkavé a kedykoľvek sa môže stať, že sa slnko stiahne, prídu mraky a zaprší. Mnohokrát z minúty na minútu, keď sa nachádzate na prechádzke či ležíte na pláži a dážď je to posledné, čo čakáte. Koľkokrát si pozriete predpoveď počasia predtým, ako vyjdete von a vidíte, že vonku nie je práve modrá obloha? Percentá pravdepodobnosti zrážok sa držia na nízkych hodnotách, ale mať so sebou poistku v taške je jednoducho istota. O kompaktných skladacích modeloch skoro ani neviete, že ich máte a výborne sa zmestia aj do cestovného kufra. Ochrana pred prehánkami predsa nesmie chýbať nikde, najmä, ak sa vydáte na miesta, kde nie sú práve tropické teploty.

Trocha vody je ale potreba

Vo vysokých teplotách je prehánka často požehnaním. Príde vhod záhradkárom, ale aj obyčajným ľuďom, ktorí pri mori na dovolenke neváhajú vyjsť vonku a nechať sa zmočiť príjemným letným dažďom. Lenže aj ten vie privodiť zdravotné problémy a vydržať dlho v mokrých šatách tiež nie je bohviečo. Vďaka skladacím modelom dáždnikov sa už nemusíte pri cestovaní spoliehať len na pršiplášte, ktoré v cestovnom kufri zaberú miesto jedného trička. Poskladaný malý pomocník sa zmestí do štrbiny a môžete si ho zo zoznamu nutnej batožiny odškrtnúť.cestovni-taska


Cestovanie je takmer všetko

Cestovanie sa predsa týka aj dochádzania do práce či na nákup, kedykoľvek vyjdete z domu, nemusíte práve letieť do zahraničia. A prehánky môžu číhať všade. Zasiahnuť vás môžu dokonca aj vtedy, keď ste práve v obchode, ale už počujete dunieť kvapky vody o strechu alebo z okna vidíte, ako vonku prší. Kvôli tomu predsa nebudete dnu zostávať niekoľko hodín, no nie? Budete v suchu, pretože aj zo svojej menšej cestovnej tašky vytiahnete spoľahlivý dáždnik!

 

About the author