Vytvorte si vlastné plagáty do detskej izby

Každý z nás si niekedy vylepil na stenu nejakého fešáka z dievčenského časopisu alebo plagát z ABCčka. Dnes ale môžete deťom vytvoriť originálne plagáty, ktoré naplnia ich túžbu po rebélii a zároveň budú vkusné a originálne. Skúste fotoplagáty.

Plagáty do izbičiek pre najmenších

Môžete si nechať vytlačiť plagáty s vlastnými fotografiami podľa svojho vkusu. Pre tých najmenších môžete ozdobiť izbu veselými fotografiami ich samotných alebo napríklad rozprávkových postáv. Malé deti si radi prezerajú fotografie, kde spoznávajú známe tváre alebo obľúbené zvieratká. Túto radosť im nemusíte dopriavať len na displeji vášho telefónu, ale obľúbené snímky si môžu prezerať denne a ešte k tomu vo veľkom. Keď necháte vytlačiť napríklad fotografie babičkinho psíka alebo kamarátov zo škôlky, dodáte detskej izbičke priateľskú atmosféru. Deti sa budú cítiť ako medzi svojimi.

Do izby pre školáka

Jedna z veľkých výhod využitia plagátov je ich ľahká obnoviteľnosť. Keď deti vyrastú, plagát jednoducho vymeníte. Pokiaľ ho na stenu pripevníte špeciálnou lepiacou hmotou, zostane miesto po plagáte bez stopy. O trochu horší pomocník je lepiaca páska, ktorá rada berie kusy farby zo steny so sebou. Každopádne sa s plagátom popasujete aj bez kladivka.

Keď vaše dieťa dorastie do školského veku, možno ho už fotky šteniatok prestanú baviť. Plagáty môžete ľahko obmeniť. Vylepte mu fotografie zo stretnutia s obľúbeným youtuberom alebo napríklad spomienku na prvý deň v škole. Štýlové budú tiež niektoré školské pomôcky vo veselom prevedení.

Plagáty pre puberťáka

Keď sa ozve puberta, prichádza čas na celebrity na pokrčenom papieri z časopisu. Môžete to však skúsiť zaujímavejšie. Ponúknite veľkým slečnám, že im vytlačíte na plagát koláž bláznivých fotografií s kamarátkami alebo fotografie v polaroidovom formáte. Chlapcov by mohli potešiť napríklad fotky v štýle ich obľúbenej počítačovej hry či snímky superhrdinov. Keď sa pustíte do práce s Photoshopom, môžete upraviť fotky syna tak, aby bol napríklad členom Avengers. Praktické je tiež prepojiť obľúbené fotografie s kalendárom.

Zaobstarať si vlastné plagáty nie je drahou záležitosťou. Menšie rozmery sa dajú získať lacno. Rozmery plagátov 30 x 30 cm začínajú na 50 Kč za plagát. Tie najväčšie majú rozmery 70 x 70 cm a stoja 400 Kč. Môžete si tiež zvoliť typ papiera, na ktorý budú plagáty vytlačené. Ak dávate prednosť kriedovému papieru, plagáty bývajú lacnejšie. Fotografický papier je lesklejší a vyjde o niečo drahšie.

 

About the author